Рада готує нову мобілізацію: закон змінять, повністю перероблять МСЕК та ТЦК

Очікується, що нововведення сприятимуть не лише зміцненню обороноздатності країни, а й підвищенню довіри громадян до державних інституцій

Український парламент готується ухвалити значні зміни до законодавства, пов’язаних з мобілізацією, діяльністю Медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) та Територіальних центрів комплектування (ТЦК).

Докладніше про те, що у Раді готують новий закон про мобілізацію, інформує народний депутат Сергій Соболєв від партії «Батьківщина» в ефірі Вечір.LIVE, повідомляє Telegram-канал Новини.LIVE.

Сергій Соболєв зазначив, що одним із ключових пунктів стане захист громадян від мобілізації у випадках, коли йдеться про втрату близьких родичів, таких як рідні брати чи сестри.

Не менш важливим питанням залишається удосконалення діяльності МСЕК та ТЦК, оскільки вони не довели свою ефективність ще з початку дії нового закону про мобілізацію.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Соболєв підкреслив, що існуюча система потребує модернізації, щоб зробити процеси прозорими, ефективними та зручними для громадян. І, по суті, за заявою депутата, закон про мобілізацію вийшов “чорновим”, і його необхідно доопрацьовувати.

Що ж до МСЕК, то ситуація схожа. МСЕК – це установи, які визначають ступінь інвалідності, а також приймають рішення щодо придатності громадян до військової служби за станом здоров’я. Проте за останні місяці почастішали скарги на затягування процедур, бюрократію та навіть корупційні прояви у їхній роботі.

Часті факти корупції серед лікарів та оформлення липових інвалідностей чиновникам змусили влада розформувати МСЕК та сформувати альтернативну установу, яка буде більш ефективною в умовах війни.

Крім того, зміни торкнуться і ТЦК. Планується впровадження нових стандартів роботи, які дозволять більш ефективно організовувати процес мобілізації та забезпечувати дотримання прав призовників.

Ухвалення цих змін має велике значення в умовах війни, що триває. З одного боку, мобілізація залишається важливим інструментом обороноздатності країни, але з іншого боку – необхідно враховувати гуманітарні та соціальні аспекти.

Забезпечення справедливості у питаннях призову, захист найуразливіших категорій населення та спрощення бюрократичних процедур – це ті кроки, які дозволять знизити соціальну напругу та зміцнити довіру громадян до державної системи.

 

Саша

Recent Posts

“Викурювали” газом і підпалювали: всі подробиці ганебного інциденту з ТЦК у Вишгороді

Ймовірно, водій відмовлявся виходити з автівки, тому військові та поліцейські використали "креативний" метод – розпилювати…

8 хв. ago

Ніхто не стріляв, не було тілесних ушкоджень: чоловік, якого ТЦК і поліція “викурювали” із авто у Вишгороді, вперше розповів деталі

Водій автівки, якого у Вишгороді намагались "викурити" чоловіки у військовій формі та поліцейські, вперше розповів…

1 годину ago

Пенсії для добровольців — новий закон зрівняв права цивільних захисників із військовими

Як проінформувало Мінветеранів - добровольці, які стали на захист країни, та їхні родини отримуватимуть пенсії…

2 години ago

“Долар позбавив українців надій, курс валют після 1 січня приголомшить усіх”: що станеться в обмінниках у 2025 році

Керуючий партнер Бюро інвестиційних програм економіст Олександр Бондаренко зазначив, що поступова девальвація гривні є частиною…

3 години ago

Крижаний дощ накриє цю область: синоптики прогнозують крижану бурю

У столиці на 23-25 грудня прогнозують крижаний дощ. Негода як правило спричиняє шкоду – бо…

4 години ago

Яким може бути курс долара перед Новим 2025 роком

У грудні курс долара може тимчасово досягати позначки 43 грн, проте навряд чи Національний банк…

5 години ago