Ви про це й не знали: чи можуть українці анулювати борг за комуналку

Українці зобов’язані оплачувати комунальні послуги навіть під час воєнного стану

В Україні не існує законодавчо визначеного терміну “списання боргу” за комунальні послуги, повідомляє 24 Канал з посиланням на голову Комітету “Асоціації адвокатів України” з нерухомості та будівництва Тетяну Даниленко.

Однак, за наявності законних підстав, є можливість зменшити або частково оскаржити суму заборгованості за комунальні послуги

“В Україні не має законодавчо врегульованого поняття “списання боргу” за спожиті комунальні послуги. Однак, в разі наявності тих чи інших законних підстав, можна зменшити або частково оскаржити розмір заборгованості по сплаті комунальних послуг, звернувшись за розв’язанням спірного питання до суду”, – пояснила вона.

Відтак, за її словами законними підставами для оскарження заборгованості можуть бути:

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

помилки в нарахуванні за спожиті послуги, наприклад, якщо постачальник неправильно врахував площу житла;
також борг можна оскаржити, якщо він виник через попередніх власників;
або коли споживача офіційно визнали банкрутом;
коли заборгованість перед постачальником перевищує три роки.
“Розповсюджена ситуація, коли у квартирі споживача встановлений лічильник на гарячу воду, а борг нарахований надавачем послуг по загально будинковому. У таких випадках, зазвичай, суд визнає незаконними дії надавача послуг і зобов’язує його зробити перерахунок споживачу”, – зазначає адвокат.

Якщо боржник готовий платити, але не має достатньо коштів для повного погашення боргу, він може звернутися до постачальника послуг для укладення договору реструктуризації.

Даниленко пояснює, що за умовами такого договору сума боргу розбивається на частини, які сплачуються за погодженим графіком щомісяця. Тривалість виплати може становити до п’яти років, залежно від суми боргу та платоспроможності боржника.

Саша

Recent Posts

⚡️ Повернувся в стрій, щоб знищувати ворога

Мене звати Артем, позивний «Єбош». Я – оператор БПЛА 5 окремої штурмової Київської бригади. У…

4 дні ago

Ти пішов у СЗЧ.

Можливо — на емоціях. Можливо — від втоми. Можливо — тому що в якийсь момент…

7 днів ago

⚡️ Стань частиною 5 штурмової бригади!

Ми шукаємо людей, які готові долучитися до нашої команди. Ти можеш обрати напрямок служби, що…

1 тиждень ago

Твоя підготовка — твоя перевага! 👊🇺🇦

Ми не просто тримаємо оборону — ми стаємо майстрами своєї справи. Кожен вибух на полігоні,…

1 тиждень ago

Рублі, Медведчук і Верба: чи готується інформаційний ґрунт для заходу рф в Івано-Франківськ?

Скандал із блогеркою Юлією Вербою, яка разом зі своїм обранцем “пожартувала”, залишивши офіціанту чайові російськими…

2 тижні ago

Там, де поруч із дитиною смерть, хтось не виконав свій обов’язок

На початку грудня, після поїздки до шелтера «Місто добра», я сказав прямо: жодних відписок і…

2 тижні ago