У МОН вирішили запустити реформу старшої школи, що буде
У МОН вирішили прибрати кілька «зайвих» предметів
В Україні планують провести реформу старшої школи, внаслідок якої приберуть деякі предмети зі списку обов’язкових. Це торкнеться, зокрема, фізики, хімії та біології. Про це повідомила прес-служба Міністерства освіти.
Там зазначили, що нововведення почнуть працювати з 2027 року, тоді як пілотний проект стартує у низці ліцеїв уже 2025 року.
За задумом авторів реформи, це дозволить учням мати більше контролю за вибором свого подальшого шляху. І тому МОН скорочує список обов’язкових вивчення предметів.
«Залишається все, що пов’язано з вивченням української мови та літератури, історії України, англійської мови та математики, фізичної культури та „Захисту України”. Це кожен громадянин має знати на належному рівні”, – йдеться у повідомленні.
Також учням доведеться обрати один предмет зі списку: мистецтво, технології, інформатика, фінансова грамотність.
Таким чином, зі списку обов’язкових предметів приберуть зарубіжну літературу, всесвітню історію, громадянську освіту, біологію/екологію, географію, фізику, хімію.
Щоб не відмовляти учням у всебічному розвитку, МОН хоче запровадити систему індивідуального підбору предметів як у своєму профілі, так і поза ним. Наскільки ефективною ця система стане зрозумілою вже після запуску пілотного проекту.
Як відомо, зарплати у сфері освіти залишаються одними із найнижчих по Україні. Менше освітян отримують хіба що працівники бібліотек, музеїв та інших закладів культури.
«Контракт 18-24 — це не примус, не мобілізація і не обов’язок. Це можливість для людей…
Добровольці, що поповнили лави 92 окремої штурмової бригади імені кошового отамана Івана Сірка за програмою…
⚡️Згідно з інформацією, отриманою у Силах оборони України, Центр протидії дезінформації повідомляє, що росіяни планують…
Північнокорейський військовий, що потрапив у полон до наших хлопців, у справжньому шоці. Він зізнається: "Нас…
В рамках ініціативи «Синів політиків — на фронт!» українські військові зібрали кошти на квиток до…
Мир — це не подарунок. Це здобуток Мир не з’являється сам по собі. Його виборюють…