facebook

Чистий четвер 2017: що у жодному разі не можна робити

Цей день особливий, і до нього варто підготуватися. Що можна і що не можна робити на Чистий четвер, ми вам розповімо.

За біблійною легендою, саме в четвер відбулася знакова трапеза Ісуса Христа з його учнями, відома в культурі як Таємна вечеря

Чому ж тоді Чистий четвер, адже, як відомо, саме в цей вечір відбувся гіркий гріх зради Іудою Іскаріотом свого друга і вчителя?

Назва свята пов’язана з обрядом обмивання ніг. На Сході здавна миття ніг тим, що прийшли розділити трапезу, вважалося ознакою гостинності. Не було прийнято приступати до куштування їжі, не будучи чистим. Особливістю даного дійства в той самий злощасний вечір було те, що традиція була виконана не слугою, а самим Ісусом Христом, в знак того, що його вчення передбачає рівність всіх незалежно від стану і статусу і готовність прийти на допомогу, радіти будь-якому гостю. Адже насправді Учитель передбачав біду, але обійшовся з усіма гостями однаково люб’язно, тільки зазначив, що один все одно залишився нечистий.

Традиційно Чистий четвер вважається днем приведення до ладу свого житла і призову в нього благополуччя. Існує кілька обрядів, які супроводжують прибирання. Ми позбавляємося від непотрібного, сміття, бруду і залучаємо затишок і гроші. Навіть існує звичай класти в таз з водою, який використовується для миття вікон і дверей, кілька монет, щоб розподілити грошову енергію по всьому будинку, за всіма входами і виходами.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Відповідно, що не можна робити на Чистий четвер?

Виводити гроші з дому. Не давайте в борг нікому, не виносьте цінних речей і не робіть великих покупок.

Все потрібно робити розмірено, логічно і правильно. Тому в Чистий четвер не можна братися за приготування їжі, особливо святкової, до того, як в оселі буде старанно прибрано, і ви самі не подбаєте про себе. Це стосується, звісна річ, не тільки прийняття душу або ванни, але і впорядкування своїх думок.

Врахуйте, що якщо ви не встигнете зробити генеральне прибирання на Чистий четвер, то ще шість днів вам цього робити не можна буде, тож покваптеся! Але куди важливіше тримати в чистоті свої думки, тому ми продовжуємо постити, читати молитви, дізнаватися більше про житіє Христа.

Що можна робити на Чистий четвер?

Відвідувати храм, брати участь в богослужіннях, починати готувати скоромну їжу до свята Пасхи, але не куштуючи її!

Можна вже розфарбовувати писанки, готувати святковий одяг на неділю, працювати.

Адже в Страсну п’ятницю перевантажувати себе дуже небажано!

Тож постарайтеся виконати все намічене в четвер.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...