Штраф за неявку за повісткою в деяких випадках може бути виписаний незаконно
Через повномасштабне вторгнення Росії в Україні продовжується мобілізація. Тому всі військовозобов’язані чоловіки повинні дотримуватися правил військового обліку. Таку думку висловив адвокат і активіст Дмитро Франчук у коментарі УНІАН.
За його словами, є випадки, коли вручення повістки вважається незаконним. Він зазначив, що громадянина можуть покарати тільки за умови, якщо він свідомо проігнорував повістку, що була вручена належним чином.
Повістка для уточнення даних, якщо її залишили в поштовій скриньці, передали родичам або сусідам, не вважається врученою відповідно до норм законодавства. Крім того, роботодавець має забезпечити, щоб повістку військовозобов’язаному вручили особисто в руки.
Повістка, надіслана поштою, вважається врученою належним чином за таких умов:
повістка має бути надіслана рекомендованим листом із повідомленням про вручення. Це означає, що військовозобов’язаний повинен особисто поставити підпис про отримання листа;
має бути повідомлення про вручення. На пошті залишається відмітка про те, що лист було вручено адресату, або прописується причина невручення (відсутність за адресою, відмова від отримання тощо);
одержувач має певний строк для того, щоб забрати лист на пошті. Якщо він цього не зробив, лист вважається врученим.
Адвокат додав — якщо повістку просто поклали в поштову скриньку, то на законодавчому рівні вона не вважається врученою належним чином.
“Немає жодних доказів того, що повістку отримала саме та військовозобов’язана особа, якій вона адресується. Лист міг загубитися, можливо, його вкрали, або документ отримав інший мешканець. Крім того, такий спосіб вручення повістки порушує право громадянина на отримання інформації особисто”, – підкреслив Франчук.
Адвокат підкреслив, якщо людина вважає, що повістку було вручено з порушенням закону, насамперед їй потрібно фіксувати всі факти. Зараз суди часто скасовують штраф за неявку в ТЦК за новим законом через відсутність доказів належного вручення документа.
Крім того, оскаржувати можна штрафи за повістки, в яких були вказані неправильні особисті дані. Також причиною для оскарження накладених штрафів можуть бути неправомірні дії представників ТЦК.
Українцям надали дуже важливі роз'яснення. В Україні мобілізація проводиться відповідно до чинного законодавства, а за…
Військовозобов'язані українці ризикують отримати штраф від ТЦК та СП, якщо у 7-денний період не здійснять…
В Україні хочуть змінити формат надання соціальної допомоги В Україні готуються важливі зміни, які стосуватимуться…
Нові штрафи вже набрали чинності 9 травня 2024 року Верховна Рада України ухвалила у другому…
Допомога передбачена для занять спортом Кабінет міністрів України погодив реалізацію програми, направленої на допомогу учасникам…
За яке порушення водіям загрожує штраф у розмірі 17 000 гривень, багато хто навіть не…