“Мобілізація стрімко наростає і посилюється, ТЦК шукає цих чоловіків у базах і на вулицях”: повістки, покарання, ЗСУ

В Україні оголошена загальна мобілізація та триває воєнний стан, що введенні через повномасштабне вторгнення Росії. Під час війни та у мирні часи українці мають дотримуватися правил військового обліку.

Як інформує “ДТ”, партнерка Attorneys at Law Leshchenko, Doroshenko & Рartners Лідія Карплюк розповіла, у яких випадках можуть оштрафувати за порушення військового обліку.

Експертка зазначила, що якщо правила військового обліку порушуються, стаття 210 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає штраф.

Вона додала, що водночас у примітці до статті зазначено, що штрафи не застосовуються, якщо державний реєстр призовників, військовозобов’язаних і резервістів може отримати ці дані через електронний обмін інформацією з іншими реєстрами, базами чи системами, які ведуть державні органи.

Так, притягнути до відповідальності за несвоєчасне повідомлення про зміни у даних можуть тільки в тому випадку, якщо потрібної інформації немає в наявних реєстрах або базах даних.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

“Притягнути до відповідальності за ст. 210 КУпАП, якщо ви протягом семи днів не повідомили ці дані можуть, якщо відсутній реєстр чи база даних, з яких можна почерпнути таку інформацію. Наприклад, якщо про прийняття на роботу роботодавець повідомляє податкові органи і відповідно інформація про місце роботи є у цих органів, то навряд чи дані щодо зміни посади можна знайти в якомусь державному реєстрі”, – сказала Карплюк.

Вона також зауважила, що немає якоїсь узагальненої бази щодо зміни стану здоров’я людини. За її словами, якщо у людини немає встановленої інвалідності, але є тимчасові проблеми зі здоров’ям (наприклад, перелом ноги), це може розглядатися як порушення обов’язку повідомляти про зміну стану здоров’я, що впливає на виконання військових обов’язків.

“В Україні також немає якогось реєстру номерів телефонів, засобів зв’язку та адрес електронної пошти. Тому якщо при наступному візиті ви повідомите відмінні від попередніх засоби звʼязку, то і це гіпотетично можна вважати порушенням”, – резюмувала Карплюк.

Саша

Recent Posts

Без “Зимової єПідтримки”: кому з українців не дадуть “Вовину тисячу”

Перші виплати вже надходять на банківські рахунки громадян Українці почали отримувати на свої банківські рахунки…

8 години ago

«Мусори» у Швейцарії вичислили українку за сміттям і наклали шалений штраф

Розповідь жінки набирає мільйонні перегляди Українка, що мешкає у Швейцарії, Людмила Богун, розповіла скільки коштує…

9 години ago

На заході України знайшли тіло чоловіка, якого шукали дві доби

Тернопільські правоохоронці знайшли зниклого 57-річного мешканця Кременеччини без ознак життя у водоймі. Слідів насильницької смерті…

10 години ago

Який штраф за неявку в ТЦК за повісткою, якщо її вручили не особисто

Громадянина України можуть оштрафувати за неявку в ТЦК за повісткою тільки за умови, що він…

12 години ago

На пенсію до 45 років: платитимуть від 20 тисяч грн і вище – про що попередили всіх українців

В Україні десятки тисяч "спеціальних пенсіонерів" вийшли на пенсію ще до 45 років В Україні…

13 години ago

Масова мобілізація: як у ТЦК розподіляють, кого в штурмовики, а кого в “тилу” залишити – є чіткий критерій

В ТЦК заявили, що молодші військовозобов'язані частіше потрапляють до штурмових підрозділів Молодь до 45 років…

14 години ago