Categories: Освіта

Дитина втекла зі школи дорогою в укриття: чи передбачена за це відповідальність для вчителя

Педагог не може фізично утримувати або розшукувати тих учнів і учениць, які самовільно намагаються залишити / залишили школу дорогою до укриття. У такому випадку вчителю варто повідомити про ситуацію батьків дітей і адміністрацію закладу.

Про це розповів Роман Бондаренко, юрист ГО “БАТЬКИ SOS” в роз’яснені для “Нової української школи”.

За його словами, коли діти перебувають в закладі освіти (увесь час, а не лише на уроках), за їхнє життя та здоров’я відповідають педагоги. Про це йдеться в підпунктах 1, 5 пункту 6 розділу IV Положення про організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу в установах і закладах освіти.

Тобто у школі учитель має:

вчасно повідомити учням про загрозу;
супроводжувати їх до укриття;
залишатися там з учнями до відбою повітряної тривоги.
Попри те, чи закінчилися у вчителя уроки за розкладом, чи ні, залишати сховище до відбою педагоги й учні не мають права. Про це йдеться в пунктах 15-16 “Порядку заповнення та перебування в спорудах фонду захисних споруд цивільного захисту”.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Водночас ніякої відповідальності для учнів-“втікачів” (незалежно від того, чи є ракетна небезпека у цей час) у законодавстві для педагогів не передбачено. Але про такі випадки вчителю/адміністрації закладу краще повідомити ювенальну поліцію чи шкільних поліціянтів, аби ті провели зі школярами / школярками профілактичні бесіди.

Саша

Recent Posts

Вербування через кохання: як російські спецслужби полюють на українців на сайтах знайомств

Російські спецслужби активно використовують сайти знайомств для вербування українців — як військових, так і цивільних.…

1 місяць ago

“Не про мільйон, а про себе”: дівчина №1

Вероніка, 21 рік, перша жінка, що підписала "Контракт 18–24" у 72-й бригаді. Але це не про…

1 місяць ago

Ця стрічка розповідає про шлях підрозділу, який став символом сучасних українських штурмових військ

Ця стрічка розповідає про шлях підрозділу, який став символом сучасних українських штурмових військ. Це історія…

1 місяць ago

⁨⁨Україна варта того, щоб за неї боротися.

Її захисниці — це сила, професіоналізм і відданість, якими справді можна пишатися.Щодня вони виконують свою…

1 місяць ago

«Боги війни» та «ландшафтні дизайнери» 28 ОМБр

У арти мало романтики, хіба можна вважати романтичними холодні ранки, вічний бруд під ногами, збиті…

1 місяць ago

Одинадцять років тому на військовій карті України з’явилася 53 окрема механізована бригада імені князя Володимира Мономаха

Бригада, що пройшла сотні кілометрів фронту. Це шлях, написаний мужністю, потом і кров’ю. Шлях людей,…

1 місяць ago