Суд призначив 60 тис. грн застави антикорупціонеру Лємєнову у справі про ухиляння від армії, – ЗМІ

Суд обрав запобіжний захід антикорупціонеру та засновнику аналітичного центру “StateWatch” Олександру Лємєнову, якого звинувачують в ухиленні від служби та неявці за повісткою до ТЦК. Йому призначено заставу у розмірі 60,5 тис. грн – таку ухвалу прийняв  Білоцерківський міськрайонний суд  27 грудня 2024 р.

Зокрема, в ній вказано, що Лємєнов має військову спеціальність “організація морально-психологічного забезпечення військ” і ще в лютому 2024 року ВЛК визнала його придатним до військової служби, пише “Закон і бізнес”.

Але починаючи з листопада, Лємєнов ухилявся від відвідування Білоцерківського ТЦК, де стоїть на обліку, і як наслідок – був оголошений в розшук. Під час досудового розслідування він також не з’являвся до слідчого, що “свідчить про його неналежну процесуальну поведінку”, відзначено в ухвалі.

А 6 грудня, коли він прибув до ТЦК, йому було зачитано повістку про необхідність прибути на збірний пункт і попереджено про кримінальну відповідальність за ухилення від призову. Проте Лємєнов у присутності свідків відмовився від отримання повістки і у визначений час не з’явився на збірний пункт, про причини неявки не повідомив.

Вже 8 грудня Лємєнову було повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення за ст.336 Кримінального кодексу, яка передбачає покарання у вигляді позбавлення волі строком до 5 років.

“Лємєнов О.В., достовірно знаючи про воєнний стан на території України, без будь-яких докорів сумління та співчуття вчинив кримінальне правопорушення у сфері забезпечення призову та мобілізації”, – відзначив слідчий суддя, обираючи запобіжний захід.

Суд також допитав свідків, які підтвердили обставини, надані слідчим.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

60,5 тис. грн застави Лємєнов повинен внести на депозитний рахунок суду протягом 5 днів. Також суд зобовʼязав його прибувати за першим викликом до слідчого, прокурора, слідчого судді, суду та повідомляти їх про зміну свого місця проживання.

Видання нагадує, що це не перший випадок, коли антикорупційні активісти уникають виконання військового обов’язку. Це явище вже назвали “шабунінгом” – за прізвищем керівника Центру протидії корупції Віталія Шабуніна, щодо якого ДБР порушило низку кримінальних справ зокрема, про ухилення від мобілізації, підробку документів НАЗК, незаконне використання гуманітарки та привласнення джипу Nissan Pathfinder.

За даними ЗМІ, від армії ухиляються чимало антикорупціонерів і діячів, серед яких чоловік керівниці ЦПК Дарії Каленюк Орест Рудий, Михайло Жернаков, журналісти Максим Савчук, Максим Опанасенко, Олександр Нотевський, син Петра Порошенка – Олексій, його адвокат Ігор Головань та інші.

moderator

Recent Posts

ТЦК шукатиме чоловіків за кордоном? у Раді зробили гучну заяву

Відомі деталі Днями народна депутатка від «Європейської солідарності» Ніна Южаніна не виключила ймовірності, що українські…

5 хв. ago

Скільки повинні працювати вчителі під час канікул та як оплачується їхня робота

Українські вчителі, згідно з законодавством, можуть бути залучені під час канікул до педагогічної та організаційної…

2 години ago

Плюс майже 600 грн до пенсії: на українців чекають доплати з 1 січня – кому пощастить

На українців чекають добавки до пенсійних виплат вже з 1 січня Українців чекають доплати з…

3 години ago

“Цей регіон накриє ожеледиця та мороз у -3 градуси”: ситуація на дорогах буде надзвичайною

Синоптики оприлюднили прогноз погоди для Тернополя та області на 29–31 грудня. 29 грудня очікується хмарна…

6 години ago

ТЦК активізували перевірки на гірськолижних курортах

Останнім часом у ЗМІ з'являлася інформація, що на гірськолижних курортах Івано-Франківщини не проводяться мобілізаційні заходи.…

15 години ago

Штрафи за порушення обліку: хто не зможе оплатити без візиту в ТЦК

Юристи пояснили, які документи необхідно отримати на руки Для сплати штрафу за порушення правил військового…

16 години ago