Categories: Освіта

Скільки повинні працювати вчителі під час канікул та як оплачується їхня робота

Українські вчителі, згідно з законодавством, можуть бути залучені під час канікул до педагогічної та організаційної роботи в межах часу, що не перевищує їхнього навчального навантаження на цей період. Водночас педагоги, які здійснюють індивідуальне навчання дітей за медичними показаннями, а також асистенти учителів до виконання іншої організаційно-педагогічної роботи під час канікул залучаються в межах кількості годин навчального навантаження, установленого при тарифікації до їхнього початку.

Такі розʼяснення дала Черкаська обласна організація профспілки працівників освіти і науки. Там зазначили, що ці та інші питання щодо роботи у період канікул мають бути визначені у Правилах внутрішнього трудового розпорядку, затверджених у закладі освіти.

Зокрема, у документі має бути прописано межі залучення педагогів до роботи на період канікул. А також зазначено, що організація роботи вчителів здійснюється згідно з планом у цей час.

Водночас, згідно з розʼясненням, години роботи педагога в період канікул табелюються в загальному порядку. У звʼязку з тим, що оплата праці здійснюється відповідно до обсягу навантаження, то в табелі зазначаються години, які має вчитель за тарифікацією.

Працівники, які перебувають на керівних посадах у закладах освіти, можуть здійснювати викладацьку діяльність, зокрема у гуртках. Для них канікули також робочий час.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Відповідно до законодавства, педагоги можуть не працювати під час канікул. Так, вони мають право використати соціальну відпустку, адже вона не належить до щорічних та надається в будь-який час календарного року, незалежно від відпрацьованого часу та від дати досягнення дитиною відповідного віку.

Крім того, вчителі можуть використати частину невикористаної щорічної основної відпустки, якщо колективним договором закладу освіти передбачена така можливість не в період літніх канікул.

“Механізм оплати роботи педагогів у період канікул визначено п. 71 Інструкції №102 від 15.04.1993 р. “Про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти”, в якій зазначено, що за час роботи в період канікул оплата праці педагогічних працівників та осіб з числа керівного, адміністративно-господарського та навчально-допоміжного персоналу, яким дозволяється вести викладацьку роботу або заняття з гуртківцями в тій же установі, провадиться з розрахунку заробітної плати, встановленої при тарифікації, що передувала початку канікул”, – йдеться у розʼясненні.

Тож, якщо вчителі та інші працівники залучаються до роботи під час канікул, вони отримують зарплату, відповідно до тарифікації з усіма доплатами та надбавками. Зокрема, це стосується доплат за перевірку письмових робіт, класного керівництва, завідування навчальним кабінетом тощо.

Саша

Recent Posts

Як провести 31 грудня, щоб весь рік щастило: народні прикмети і повір’я головної магічної дати

31 грудня — це не просто останній день року. Ще наші предки вірили, що існують…

7 години ago

Масовий булінг вчителів: Лікарчук пояснив, чого не треба робити на канікулах

Вчителі проти навчання під час канікул Ігор Лікарчук сказав, що вчителі, якщо хочуть чогось навчитися,…

9 години ago

Серйозні недоліки у системі: працівник ТЦК пояснив, кому приходять повістки

В Україні почалася нова практика вручення повісток через поштові відділення, але система мобілізації все ще…

10 години ago

Долар та євро на історичному максимумі: банки та обмінки рекордно підвищили курс валют

Долар та євро підклали українцям значний подарунок у вигляді свого підвищення. Воно стало черговим історичним…

11 години ago

Українці можуть анулювати штраф від ТЦК: за яких обставин

Якщо військовозобов'язаний громадянин порушує правила військового обліку, він несе адмінвідповідальність у вигляді штрафу. Однак у…

12 години ago

Безкоштовне харчування для школярів: у Міносвіти зробили важливу заяву

Чи виділять фінансування на безкоштовні обіди для дітей у 2025 році У 2024 році було…

13 години ago