Масова мобілізація: чим загрожує не явка до ТЦК з 1 січня

Штраф за неявку до ТЦК може обернутися тюремним терміном


В Україні триває мобілізація відповідно до чинного законодавства. За порушення передбачено штрафи та навіть тюремний термін. Про це ділиться УНІАН.

Постанова Кабміну №1487 передбачає, що військовозобов’язаним потрібно перебувати на військовому обліку, приїжджати до місцевого центру комплектування на виклик, проходити медогляд, навчання та вирушати на службу. Якщо ж проігнорувати виклик до ТЦК або, наприклад, зіпсувати військово-обліковий документ, то загрожує відповідальність за адмінстатами.

Якщо військовозобов’язаний не став на облік, не повідомив відповідні органи про зміну місця проживання або своїх даних – передбачено штраф за неявку на порядку денному. Він варіюється в межах 17-25,5 тис. грн. Для юридичних – 34-59 тис. грн. Перевірити наявність штрафу можна у Дія та Opendatabot.

Штраф за неявку до військкомату може обернутися тюремним терміном. Він передбачений, якщо людина пройшла лікарську комісію, але проігнорувала “бойову” повістку. Військовозобов’язаному може загрожувати п’ять років ув’язнення. Якщо є пом’якшувальні обставини, може бути умовно з випробувальним терміном.

Юрист Сергій Савінський розповідав, що у разі несплати кошти можуть вилучити з ваших рахунків і навіть примусово продати майно на погашення боргу, якщо він перевищує 160 тис. гривень.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Зазначається, що цього року повістки почали розсилати рекомендованим листом поштою.

Саша

Recent Posts

«Скала», яку не зрушити: історія сержанта морської піхоти

Молодший сержант Ілля з позивним «Скала» — сержант із матеріального забезпечення медичної роти 38 окремої…

33 хвилини ago

Стань на захист України — обирай шлях сильних! 💪🇺🇦

🔥 Україна потребує сильних і сміливих! Ти молодий, рішучий і готовий брати відповідальність за своє…

7 години ago

“Азов” оголошує набір добровольців за програмою “Контракт 18-24”

Відтепер для молодих громадян віком від 18 до 24 років відкрита можливість приєднатися до елітних…

3 дні ago

38-а бригада морської піхоти: Стань героєм, якого боїться ворог!

Легендарна 38 бригада морської піхоти: ставай рішучим і безжальним, як Аквамен 38-ма окрема бригада морської…

3 дні ago

Добровільна служба за контрактом для молоді: Вигідні умови, соціальні гарантії та стабільний дохід на 1 рік!

Це добровільна служба за контрактом для громадян віком з 18 до 24 років, яка дозволяє…

4 дні ago

«Ідіть до мене! Разом ми сильніші!» — заклик Героя України Івана Чорного

🎖⛰ «Ідіть до мене! Разом ми сильніші!» — з таким закликом до співвітчизників звертається Герой…

4 дні ago