“В Україні спалах небезпечної хвороби, вірус вражає шкіру і травну систему”: через 7 днів страждають очі, жар тіла до 40°C

В одному з регіонів України зафіксовано спалах захворювання, що може становити певну загрозу для здоров’я українців.

Як інформує “Укрінформ”, у сусідній з Тернопільщиною Чернівецькій області фіксують спалах кору. Від початку січня зареєстрували 90 хворих, із яких 82 дітей. Це майже стільки ж, скільки було за увесь минулий рік.

Про це повідомив лікар-епідеміолог Центру контролю та профілактики хвороб Юрій Падурару.

“Приблизно кожні п’ять років у нашій області ми фіксуємо спалахи кору. Цього разу збільшення кількості хворих дітей ми почали фіксувати наприкінці минулого року. А вже у січні цього року маємо 90 випадків захворювання на кір. Із них 82 дітей та вісім дорослих. Тоді як за увесь минулий рік кором перехворіли 97 осіб”, – зазначив Падурару.

Він зауважив, що переважна більшість пацієнтів або не були щеплені проти кору взагалі, або отримали вакцини із порушенням календаря щеплень.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

“Найбільше зареєстрованих випадків кору від початку січня зафіксували у Чернівецькому районі – 86. По два випадки зареєстрували у Дністровському та Вижницькому районах. Загалом від початку цього року кір фіксували у Чернівцях та 13 громадах області”, – додав Падурару.

За його словами, найкращий спосіб захистити себе та своїх дітей від цієї хвороби – це вакцинація згідно з календарем щеплень. За підсумками 2024 року в Чернівецькій області лише 83% дітей до одного року отримали щеплення від кору. А щеплених діток у віці шести років на Буковині – 78%. При цьому базовим показником охоплення щепленням проти кору є 95% і більше дітей цього віку.

Як повідомлялося, для України досі залишається актуальним питання кору, тому протягом 2025 року в окремих регіонах проводитиметься довакцинація дітей від кору, паротиту та краснухи.

Кір проявляється у заражених наступними симптомами: кон’юнктивіт із світлобоязню, риніт, сухий, гавкаючий кашель з металевим відтінком, а також, найбільш специфічні для кору, невеликі білі або синьо-білі плями, оточені еритемою на слизовій оболонці рота (плями Бельського-Філатова-Копліка).

Хвороба проявляється впродовж 7-21 дня. Варто очікувати на:

підвищення температури тіла до 38,5°C – 40°C;

нежить і закладений ніс, кашель, здебільшого сухий, збільшення лімфовузлів;

чхання, запалення очей. головний біль, слабкість.

Кір спричиняє висип, який з’являється спочатку на голові, потім поширюється по всьому тілу. Температура тіла може підвищитись до 40°C.

Хвороба може супроводжуватись порушеннями шлунково-кишкового тракту, як-от нудотою, блювотою, а також – частим пульсом та зниженим тиском.

Саша

Recent Posts

«Едельвейс» чекає. Контракт 18–24 — для тих, хто готовий діяти. 🇺🇦

Якщо тобі від 18 до 24 років, настав час зробити вибір, який може визначити твоє…

19 години ago

Російська пропаганда продовжує вигадувати нові історії навколо подій в Україні

Російські медіа поширюють заяви про нібито участь у протестах колишніх військових та певних «структур», які…

3 дні ago

Коли обираєш 92 — завжди у виграші. 🇺🇦

Вибір сильного підрозділу — це вибір якісної підготовки, професійного розвитку та команди, яка щодня виконує…

3 дні ago

⁨”Азимут”, головний сержант роти 47-ї ОМБр. Розповідає про те, що люди все активніше повертаються із СЗЧ.

⁨"Азимут", головний сержант роти 47-ї ОМБр. Розповідає про те, що люди все активніше повертаються із…

4 дні ago

«Викрадатиму їхніх родичів»: за погрози сім’ям військових ТЦК чоловік отримав п’ять років із дворічним випробуванням

Вламуватися до приватного житла, грабувати, викрадати родичів військовослужбовців ТЦК та СП і захоплювати їх в…

6 днів ago

Добровільне повернення із СЗЧ через Армія+: як це працює

Для військовослужбовців ЗСУ, ДССТ та НГУ, у яких факт СЗЧ був зафіксований до 12 червня…

7 днів ago