Діти, яким майже нічого дозволяли у молодшому віці, не мали свободи відповідальності за їхню дію та рішення. Більш того, вони часто не знають, що вони хочуть.
Експерт з батьківства Володимир Швець запевняє, що такі ситуації виникають саме у підлітковому віці. Про це фахівець розповів у дописі в Instagram. За його словами, дитина сама не знає чого хоче, адже у неї забирали свободу відповідальності за її дії та рішення, тож вона не знає як це “хотіти”.
Саме тому батькам потрібно дати можливість хлопцям та дівчатам знайти та спробувати, направляти, допомагати та бути поруч у їхніх кроках.
“Дитина сама не знає, чого вона хоче”. З такими питаннями батьки дуже часто звертаються і, як правило, мова йде про підлітковий вік. Причина цього може бути те, що дитині раніше нічого не дозволяли, все коригували максимально, забирали від неї свободу відповідальності за її дії, за її рішення. І, зараз, звісно, що вона нічого не хоче, бо вона вже не знає як це хотіти”, – зазначає експерт.
“Але якщо дитина входить, наприклад, в підлітковий вік, реально щось шукає від життя, то їй треба дати можливість знайти, перепробувати багато чого, направляти, допомагати, не критикувати, ні в якому разі, будь-який крок, але спостерігати, бути поруч для того, щоб вона випробувала, робила висновки”, – додає він.
За його словами краще, якщо це відбудеться за участі батьків та коли вони разом зі школярами отримують рішення. Таким чином, діти знайдуть те, що їм відгукуватиметься всередині.
🇺🇦 "Я не чекав, поки стане легше. Я просто підписав контракт." Назар — один із…
🤝 Завдяки проєкту «Контракт 18–24», молоді люди можуть приєднатися до лав Національної гвардії та Державної…
💥 "Контракт 18-24" – це добровільна ініціатива для громадян віком від 18 до 24 років,…
Коли інші ще розмірковують, Євгеній вже діє. Йому всього 21 рік, але він точно знає,…
Бути молодим — значить мати вибір. І мати силу змінювати світ навколо. Вероніка зробила свій…
Сила країни — в її людях. І кожен, хто стає до лав ЗСУ — стає…