“В Україні спалах заразної хвороби, інфекція вражає молодих”: вірус викликає жар, біль і гостре ураження травної системи

У сусідньому з Тернопільщиною Рівному вдруге за місяць зафіксували випадки захворювання школярів на норовірусну інфекцію. Перший спалах стався в ліцеї №8. Після того, як 72 учні почали скаржитися на біль у животі, нудоту, діарею та блювоту, поліцейські спільно з епідеміологами ініціювали перевірку у навчальному закладі. Нині норовірусну інфекцію виявили ще у ліцеях №11, №19 та у “Колегіумі”.

Як інформує “Захід_нет”, як повідомили 23 січня в Рівненському обласному центрі контролю та профілактики хвороб, поодинокі випадки хвороби зафіксували в кількох навчальних закладах міста. Наразі найбільше хворих у ліцеї №11, там норовірус підтвердили у шести учнів. Крім того, інфекцію підхопили декілька учнів ліцею “Колегіум” та №19.

“Епідеміологи вважають, що поширення інфекції у закладі відбулось через контакт із забрудненими вірусом предметами вжитку та брудні руки”, – зазначили у центрі контролю та профілактики хвороб.

Начальник управління освіти виконавчого комітету Рівненської міської ради Андрій Мазур розповів, що керівництво ліцею №11 перевело два перші класи на дистанційне навчання до 29 січня. У решті закладів учні продовжують навчатися очно.

“У всіх закладах середньої загальної освіти триває перевірка дотримання санітарних норм у харчоблоках. Інфекція шириться не лише в Рівному, але й у всій області. У школах проводять профілактичні бесіди, дезінфекцію приміщень тощо”, – зазначив Андрій Мазур.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Ще 14 січня поліцейські та епідеміологи ініціювали перевірку ліцею №8 після масового отруєння учнів. 72 школярів мали ознаки інтоксикації організму, двоє дітей потрапили в лікарню.

За інформацією головного державного санітарного лікаря у Рівненській області Романа Сафонова, причиною масового отруєння ліцеїстів стала норовірусна інфекція – високозаразне захворювання, яке викликає гострі кишкові розлади.

Вірус передається через заражену їжу, воду, контакт із хворою людиною або поверхнями, які містять вірус. Симптоми зазвичай виникають через 12–48 годин після зараження і можуть тривати до двох-трьох днів.

Це нудота, блювота, діарея, біль у животі, підвищення температури.

Лікар зауважив, що основна профілактика захворювання – дотримання правил особистої гігієни. Зокрема, необхідно:

мити руки з милом, оскільки це найкращий спосіб зупинити поширення інфекції;

ретельно мити фрукти та овочі перед вживанням;

ретельно готувати їжу, піддавати харчові продукти термічній обробці при температурі 85°C;

дезінфікувати поверхні, які могли бути забруднені;

залишатися вдома, якщо захворіли, і протягом двох днів після зникнення симптомів;

уникати приготування їжі для інших під час хвороби та протягом двох днів після зникнення симптомів.

Саша

Recent Posts

Українські дипломати в ІКАО порушили питання про системні авіаційні злочини Кремля, глушіння GPS та загрозу для світового неба

Москва продовжує свідомо та планомірно руйнувати систему міжнародної безпеки, перетворившись на державу-терориста не лише на…

1 день ago

Сеанс миттєвої карми. Окупанти з «Минпромторгу» зібралися «пилити» бюджет, але поспішно втекли з наради після однієї згадки про ЗСУ

Чергова спроба легітимізації окупаційної влади та розподілу фінансових потоків на тимчасово окупованих територіях Запорізької області…

2 дні ago

Свої завжди чекають

#СвоїЗавждиЧекають Є місця, куди хочеться повернутися.Є люди, які не забувають.Є побратими й посестри, які пам’ятають…

3 дні ago

Як повернутись з СЗЧ, через Армію+

Як повернутись з СЗЧ, через Армію+, в елітні підрозділи? Куди звернутись, аби не просто поновитись…

4 дні ago

Зупинили штурм

У цивільному житті «Кощей» працював вантажником. Будував плани на майбутнє та жив мирним життям. Але…

5 днів ago

СБУ перехопила російський документ, який заперечує удар українських БПЛА по автобусу з громадянами Білорусі у Брянській області рф

Служба безпеки України перехопила офіційний російський документ, який заперечує причетність України до удару по автобусу…

1 тиждень ago