Трьох немовлят в Україні знайшли на узбіччі дороги та біля смітників: деталі

Медики закликають батьків не залишати новонароджених дітей у неналежних місцях, а віддавати їх до “вікон життя”, де про малечу подбають.

Від початку року вже трьох новонароджених немовлят знайшли покинутими в неналежних місцях. За даними Нацполіції, одну дитину виявили вже мертвою. Лікарі звертаються до жінок у складних життєвих обставинах — не кидати малюків напризволяще, а віддати дітей до “вікна життя”.

Про це йдеться у сюжеті кореспондентки ТСН Наталії Ткачук.

“Вікно життя” столичного центру репродуктивної та перинатальної медицини існує вже 11 років. Але статистика, яку наводить нам завідувачка — за останні 5 років. Сюди принесли 4 дівчинки, 6 хлопчиків.

“Були випадки, коли поруч із дитинкою лежала записочка навіть, іноді ім’я мама обирає для своєї дитини”, — каже завідувачка акушерського відділення Рома Ткачук.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

За правилами роботи “вікна” мами мають два місяці, аби повернутися і забрати дитину. Але поки жодного з таких випадків не було. Отже спочатку малюками опікуються лікарі медзакладу, а потім передають до будинку дитини.

Усіх покинутих дітей, каже лікарка, в закладі пам’ятають поіменно, бо багатьом з них самі давали ім’я.

ТСН розповідала історію Назарчика. Малюк був загорнутий в ковдру, а поруч з ним — записка з датою народження. Відтоді немовлят не приносили, але “вікно життя” завжди відчинене. “Мама, яка хоче залишити дитину в закладі, відкриває вікно, залишає дитинку у боксі в теплому місці. Також є дзвоник, в який можна сповістити про те, що дитина залишена у вікні життя”, — йдеться у сюжеті ТСН.

Це все абсолютно анонімно і конфіденційно. Тут ніхто не стежить за тим, хто приніс дитину.

“Цих мамочок не шукає ні поліція, ніхто. Не поруч зі смітником поставила, а все ж таки донесла до відділення і залишила дитинку в якійсь тряпочці, але живою і здоровою”, — каже лікарка-неонатологиня Тетяна Смолякова.

Лікарі не заохочують намір жінки залишити дитину, але завдяки “вікну життя” намагаються попередити випадки, коли дітей лишають просто на вулиці. Лише за цей місяць в Україні в неналежних місцях покинули трьох немовлят. За даними поліції, одну дитину знайшли без ознак життя.

Цей випадок стався на Черкащині. Тіло новонародженої дівчинки помітили в смітнику. Як з’ясували правоохоронці, жінка народила немовля вдома, після чого поклала його в пакет і викинула.

Ще одну новонароджену дитину цього ж місяця знайшли в сумці обабіч вулиці на Київщині. Хлопчик живий, його доправили до лікарні. Вчасно помітили і загорнуте в рушник немовля, яке лежало в поліетиленовому пакеті поблизу сміттєвих баків у Хмельницькому. Поліцейським вдалося розшукали 36-річну породіллю. Проти неї відкрили кримінальну справу.

“Вікно життя” облаштоване так, аби жінки не боялися осуду і переслідування. А ще дає дитині шанс на нову родину. Натомість охочі усиновити таких маленьких немовлят чекають в чергах роками.

Нагадаємо, що в Тернополі “Вікно життя” облаштоване в приймальному пологовому відділенні Тернопільської міської лікарні №2.

Саша

Recent Posts

Українські дипломати в ІКАО порушили питання про системні авіаційні злочини Кремля, глушіння GPS та загрозу для світового неба

Москва продовжує свідомо та планомірно руйнувати систему міжнародної безпеки, перетворившись на державу-терориста не лише на…

1 день ago

Сеанс миттєвої карми. Окупанти з «Минпромторгу» зібралися «пилити» бюджет, але поспішно втекли з наради після однієї згадки про ЗСУ

Чергова спроба легітимізації окупаційної влади та розподілу фінансових потоків на тимчасово окупованих територіях Запорізької області…

2 дні ago

Свої завжди чекають

#СвоїЗавждиЧекають Є місця, куди хочеться повернутися.Є люди, які не забувають.Є побратими й посестри, які пам’ятають…

3 дні ago

Як повернутись з СЗЧ, через Армію+

Як повернутись з СЗЧ, через Армію+, в елітні підрозділи? Куди звернутись, аби не просто поновитись…

4 дні ago

Зупинили штурм

У цивільному житті «Кощей» працював вантажником. Будував плани на майбутнє та жив мирним життям. Але…

5 днів ago

СБУ перехопила російський документ, який заперечує удар українських БПЛА по автобусу з громадянами Білорусі у Брянській області рф

Служба безпеки України перехопила офіційний російський документ, який заперечує причетність України до удару по автобусу…

1 тиждень ago