“Посилення мобілізації, ТЦК поставило жорстку вимогу одній категорії чоловіків”: кого накриють штрафи прямо з 5 лютого

Експертка нагадала, що у Верховній Раді зареєстровано законопроєкт, який чітко визначає обов’язок обмежено придатних повторно пройти ВЛК і переносить терміни.

Як інформує “УНІАН”, в Україні наразі до кінця чітко не вирішено питання з тим, чи підлягали обмежено придатні до військової служби особи проходженню військово-лікарської комісії (ВЛК), чи зобов’язані були його пройти до 5 лютого. Про це в ефірі Українського Радіо розповіла юристка громадської організації “Юридична сотня” Марія Звягінцева.

“Раніше чіткості в цьому регулюванні не було, оскільки вжито слово “підлягають”, а не “зобов’язані”. Водночас якогось іншого механізму проходження ВЛК, ніж отримати повістку і пройти ВЛК, не було. Лише нещодавно Кабмін ухвалив Постанову № 91 від 28 січня, якою вніс зміни до проведення медогляду, передбачивши, що направлення на ВЛК можна взяти самостійно за бажанням, зокрема через Резерв+”, – зазначила вона.

За словами Звягінцевої, для того, щоб максимально себе убезпечити й уникнути будь-яких непорозумінь, краще цей огляд пройти. Також юристка додала, що у Верховній Раді вже зареєстровано законопроєкт 12457, який чітко визначає обов’язок обмежено придатних повторно пройти цей огляд і переносить терміни.

Відповідаючи ж на запитання, чи можуть бути застосовані санкції, якщо визнаний обмежено придатним не встигне пройти ВЛК, Звягінцева зазначила, що треба дивитися, чи будуть порушення правил військового обліку:

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

“На вулиці притягнути до адміністративної відповідальності вас не можуть. Буде штраф чи ні, все залежить від формулювання. Якщо ухвалять законопроєкт 12457, відповідно до законодавства, закони, які змінюють і пом’якшують відповідальність, мають зворотну силу в часі. Тобто, наприклад, в обмежено придатної особи до 25 років такого обов’язку пройти ВЛК не виникатиме. Відповідно до правил військового обліку, така особа не порушила і жодних санкцій до неї застосовано не буде. Якщо цей законопроєкт не ухвалять або особа буде старшою за 25 років, то обов’язок пройти ВЛК до певних термінів залишається. Якщо вона його не виконає, тоді можна говорити про відповідальність і про застосування санкцій”.

Саша

Recent Posts

Віталію Шабуніну можуть оголосити підозру за ухилення від служби в армії — ЗМІ

Керівнику Центру протидії корупції Віталію Шабуніну найближчим часом можуть пред’явити підозру у справі, що стосується…

5 години ago

“Чим гірше Україні, тим вигідніше Порошенку” — експерт прокоментував європейський тур нардепа

Політичний експерт Валентин Гладких заявив, що Петро Порошенко під час поїздки до Європи робить заяви,…

5 години ago

Контракт 18-24: Свідомий вибір на шляху до перемоги та стабільності

«Контракт 18-24 — це не примус, не мобілізація і не обов’язок. Це можливість для людей…

23 години ago

Молоді Герої: Добровольці 92-ї окремої штурмової бригади Івана Сірка в строю!

Добровольці, що поповнили лави 92 окремої штурмової бригади імені кошового отамана Івана Сірка за програмою…

1 день ago

росія готує нову інформаційну атаку: фейкові “документалки” про ЗАЕС як спроба переписати історію

⚡️Згідно з інформацією, отриманою у Силах оборони України, Центр протидії дезінформації повідомляє, що росіяни планують…

2 дні ago

“Це пекло, а не війна”: Північнокорейський солдат у полоні розповідає правду про ЗСУ та українські дрони

Північнокорейський військовий, що потрапив у полон до наших хлопців, у справжньому шоці. Він зізнається: "Нас…

2 дні ago