Categories: Технології

Всесвітній банк рекомендує будівництво бетонних доріг для поліпшення добробуту населення

Крайня бідність є переважно сільським явищем. І однією з її характерних ознак є погана якість доріг, що зв’язують віддалені райони з ринковими центрами. Про це йдеться в доповіді Світового банку, передає УНН.

Так, згідно з доповіді Світового банку, час і вартість переміщення товарів по поганих дорогах робить сільських торговців неконкурентоспроможними. Проблема часто залишається невирішеною, тому що розріджений трафік перешкоджає витратам на прокладку сільських доріг традиційними способами.

У той же час, у Світовому банку констатують той факт, що країнам, що розвиваються необхідні доступні варіанти для розширення мережі доріг з твердим покриттям в сільських районах.

“Багатообіцяючий новий метод будівництва з використанням бетону, який заливається в гнучку пластикову стрічку, пропонує довгострокову альтернативу. Будувати і обслуговувати дорожні покриття на основі Geo Cell (доріжки з гео-осередками – ред.) Коштує набагато дешевше, ніж асфальтові або щепкові тротуарні покриття”, – йдеться в доповіді.

Так, нова технологія покриття була використана в Африці, на Близькому Сході, в Австралії і в Тихоокеанському регіоні, пропонуючи простий спосіб поліпшити доступність для бідніших віддалених районів.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

“Кліткові тротуари, які пов’язують сільських торговців і фермерів з ринковими центрами, можуть стати важливим інструментом в зусиллях по ліквідації крайньої бідності”, – пояснили у Світовому банку.

У дорожніх покриттях з гео-осередками використовується гнучка пластикова сітка з поліетилену високої щільності, в яку заливається бетон.

“Це створює взаємоблокуючі форми, які ефективно переносять транспортні навантаження. Осередки, утворені сіткою можуть мати товщину від трьох до шести дюймів (від 7,6 см до 15,2 см – ред.), і розміром від шести дюймів до одного фута (від 15,2 см до 30,4 см – ред.). У результаті виходить гнучкий лист з бетонних блоків, який витримує навантаження колеса на підстильний грунт. Кожен окремий блок підтримується оточуючими блоками, рівномірно поширюючи навантаження на всі верстви. Також, що вкрай важливо, в той час як між блоками утворюються тонкі тріщини – вони не пропускають воду”, – пояснили у Світовому банку.

Варто також відзначити, що дорожнє покриття може бути встановлено на ущільненому грунті без укладання шарів заповнювача і підстилаючого шару.

“Це є ключовим фактором, що сприяє економії витрат в порівнянні з традиційними дорожніми покриттями”, – резюмували у Світовому банку.

annashchesna

Recent Posts

“Дощ і масштабний снігопад накриють Україну, прогноз налякав навіть синоптиків”: де будуть злива і мороз у -20 градусів?

Холодний вітер і дощ, місцями зі снігом, що пройшлися сьогодні Україною, завтра поступляться антициклону. Раніше…

2 години ago

500 000 людей треба мобілізувати в Україні: Народний депутат зробив гучну заяву

І до чого тут Залужний? Народний депутат та секретар Комітету Верховної Ради з питань національної…

12 години ago

“Ці пенсіонери приголомшені змінами, пенсія пропаде обов’язково”: літні українці мають проблему, залишилося мало часу

В Україні пенсіонери повинні обов’язково проходити ідентифікацію. У разі її відсутності виплати можуть бути призупинені.…

14 години ago

“ТЦК підготували для водіїв жорсткі заходи на дорогах, 500 000 чоловіків із цими ознаками мобілізують”: штарфи, повістки

В Україні посилюють відстеження порушників мобілізаційного законодавства та правил військового обліку. Як інформує "ТСН", про…

15 години ago

Від шахтаря до героя-захисника: історія солдата Миколи Савіних

Микола до того, як стати військовим, працював на шахті в Лисичанську. Він активно допомагав нашим…

16 години ago

Просто не міг залишитися осторонь тієї біди — офіцер ТЦК розповів про свою мотивацію

Капітан Юрій Марченко добровільно призвався до ТЦК, потім у складі стрілецького батальйону воював на авдіївському…

16 години ago