Блокувати зарплатні картки та мобільний зв’язок: у ТЦК повідомили, як “поліпшити” мобілізацію

Представників військкоматів звинувачують у всіх “смертних гріхах” – у корупції в медичних установах, “дірявих кордонах” тощо. Про це виданню Hromadske розповів Олександр Бондарчук, який ще недавно воював у складі 110-ї бригади, а тепер служить у 1-му відділі Звягельського районного ТЦК.


Йдеться, що у листопаді 2024 року він повернувся на службу в ТЦК після року участі у бойових діях. Зараз його офіційна посада – оператор документального забезпечення, але замість “офісної роботи”, на практиці, він майже щодня спілкується з військовозобов’язаними та їхніми родичами.

Після повернення Олександр сподівався на спокійнішу роботу. Колись військкомати, як звичайні державні установи, сприймали як ті, що допомагають із певними документами й соціальними питаннями. Коли розпочалося повномасштабне вторгнення РФ, у 2022 році, співробітники ТЦК займалися переважно добровольцями, але ситуація різко змінилася.

За його словами, деякі чоловіки питають, чому співробітники ТЦК прийшли саме до них, а не до сусідів, чому не “ловлять”, хто виїхав за кордон. Вони сприймають ТЦК як головного винуватця війни, проблем із кордонами та ухиленням.

“Люди не розуміють, що справа особового складу ТЦК – оповістити їх, оформити документи тощо. Вони роблять нас відповідальними за війну, діряві кордони, медичні висновки тощо, вони саме на нас зганяють злість, бо ми під рукою”, – зауважує Бондарчук.

На його думку, було помилкою покласти обов’язок розносити повістки саме на працівників ТЦК, а не представників місцевої влади: “Секретарям сільрад важко з таким іти до кума чи свата, вони живуть у цьому самому селі, їм страшно, що односельці хату спалять”.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Олександр переконаний, що держава має важелі впливу для оптимізації мобілізаційної роботи. Наприклад, можна запровадити механізми, які б змушували ухилянтів звертатися до ТЦК самостійно – через блокування зарплатних карток, мобільного зв’язку чи інших послуг. Військовий пояснює, що це б значно полегшило роботу ТЦК, адже їхнє головне завдання – не силоміць ловити людей, а організовувати процес мобілізації.

Саша

Recent Posts

Контракт 18-24: Свідомий вибір на шляху до перемоги та стабільності

«Контракт 18-24 — це не примус, не мобілізація і не обов’язок. Це можливість для людей…

18 години ago

Молоді Герої: Добровольці 92-ї окремої штурмової бригади Івана Сірка в строю!

Добровольці, що поповнили лави 92 окремої штурмової бригади імені кошового отамана Івана Сірка за програмою…

21 годину ago

росія готує нову інформаційну атаку: фейкові “документалки” про ЗАЕС як спроба переписати історію

⚡️Згідно з інформацією, отриманою у Силах оборони України, Центр протидії дезінформації повідомляє, що росіяни планують…

2 дні ago

“Це пекло, а не війна”: Північнокорейський солдат у полоні розповідає правду про ЗСУ та українські дрони

Північнокорейський військовий, що потрапив у полон до наших хлопців, у справжньому шоці. Він зізнається: "Нас…

2 дні ago

Дрон «Альоша» воює на фронті замість сина Порошенка, який перебуває в Лондоні

В рамках ініціативи «Синів політиків — на фронт!» українські військові зібрали кошти на квиток до…

3 дні ago

Мир — не подарунок, а здобуток.

Мир — це не подарунок. Це здобуток Мир не з’являється сам по собі. Його виборюють…

4 дні ago