5 продуктів, які не можна давати на сніданок дітям

Корисний дитячий сніданок повинен включати в себе клітковину, білок і «здоровий» жир, який дасть енергію. А нездорова їжа може зробити дітей млявими, сприяти набору зайвої ваги і навіть збільшити ризик розвитку хронічних захворювань.


infokava.com з посиланням на www.adme.ru розповість, які продукти не варто давати на сніданок дитині і чим їх замінити.
Сухі сніданки

Пластівці в цукровій глазурі і шоколадні кульки — їх так люблять діти! Ну і деякі дорослі не проти нагодувати їх сухими сніданками з молоком або йогуртом — швидко і смачно. Але некорисно, тому що в них дуже багато цукру (363 ккал на 100 г). Цінний компонент, клітковина, складає всього 3 г зі 100, і вже через годину-півтора ваша дитина знову захоче їсти.
Заміна: омлет з овочами.
Цитрусові фреші

Фруктові кислоти подразнюють слизову шлунка, викликаючи посилене виділення соляної кислоти. Щоденне вживання цитрусів і цитрусових соків шкідливо: вони містять світлочутливі» хімічні речовини — псоралены і фурокумарини, які роблять шкіру більш вразливою перед сонячними променями.
Заміна: трав’яний чай.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Сирі фрукти і овочі

Не давайте дитині овочі та фрукти в якості самостійного сніданку. Які в них містяться кислоти не підуть на користь порожньому шлунку. Наприклад, хурма і помідори містять велику кількість пектину і дубильної кислоти, через які утворюється шлунковий камінь.
Заміна: овочевий суп. Звучить незвично, але він легко засвоюється, і не викликає газоутворення протягом дня.

Кисломолочні напої

Кисломолочні напої не шкідливі для дитячого шлунка, натощак вони швидше марні. Молочнокислі бактерії (лакто – і біфідо-), що становлять основну цінність, потрапляють в агресивне кисле середовище і гинуть в шлунку, не доходячи до кишечника. Краще, якщо дитина вип’є йогурт через півгодини після сніданку.
Заміна: морс із журавлини. Він містить у собі добову норму вітамінів С, А, Е і К, близько 1/3 добової норми вітамінів групи В і є цінним джерелом мікроелементів: калію, фосфору і кальцію.
Випічка і бутерброди

Швидкі вуглеводи, що містяться в хлібі, підвищують рівень цукру в крові і змушують підшлункову залозу перенапружуватися, викидаючи велику кількість інсуліну. А надлишок інсуліну сприяє відкладенню жиру навіть у дитини. До того ж дріжджова випічка (особливо гаряча) викликає посилене газоутворення в кишечнику.
Заміна: натуральні батончики з сухофруктів, меду і злаків.

annashchesna

Recent Posts

Замасковані в інкасаторів переправники ледь не вбили свого «клієнта»

Співробітники оперативно-розшукового відділу «Тячів» Мукачівського прикордонного загону викрили організаторів схеми незаконного переправлення осіб через кордон.…

18 хв. ago

Якщо ТЦК вліпив штраф: юристи розповіли, чи можна отримати відстрочку від мобілізації

Процес отримання відстрочки від мобілізації потребує уважного підходу та розуміння нюансів. Навіть наявність адміністративних штрафів…

1 годину ago

Тепер до ЄС просто так не виїхати: українцям радикально змінили правила

Такі зміни є частиною загальної стратегії Європейського Союзу щодо модернізації та посилення контролю над своїми…

2 години ago

Пенсіонерам доплатять за самотність: про які суми йдеться

Таким чином, важливість цієї доплати важко переоцінити, оскільки вона допомагає значно покращити фінансове становище людей…

3 години ago

Мобілізація зі свистом: Рада ухвалила закон – навіть ВЛК збирати не потрібно

Реалізація закону вимагатиме суворого дотримання норм захисту даних та відкритого діалогу з громадянами, щоб подолати…

4 години ago

“Експерти сказали про тотальне подорожчання долара, курс валют приголомшить”: масштабний обвал гривні наближається? (ВІДЕО)

Обвал гривні? Експерти спрогнозували, скільки невдовзі коштуватиме долар. Здорожчання готівкового долара очікується вже до кінця…

6 години ago