Categories: Цікаво

Вирішити найбільшу “автомобільну проблему” в Україні досить легко

В суспільстві досить високий градус напруги викликає питання автомобілів з іноземною реєстрацією.
Подаємо думку на цю тему Генерального директора Всеукраїнської Асоціації автомобільних імпортерів і дилерів Олега Назаренка.

На сьогодні ситуація з авто на іноземній реєстрації наступна. Ми з паном Парасюком дискутували. Він дійсно хоче узаконити спосіб ввезення таких автомобілів, який дискримінує українських громадян – тобто користуватись таким способом можуть лише ті, хто має родичів за кордоном або можливість постановки авто на облік на литовську чи російську фірму. Я пропоную вирішити проблему іншим чином. Дати можливість ввозити авто не лише вибраним, а всім громадянам. По-перше, скасувати мито на імпорт авто з ЄС. Чому? Тому що у нас не діє Угода про вільну торгівлю з ЄС. Якщо це Угода про вільну торгівлю, то ця торгівля повинна бути вільною, безмитною. А у нас згідно з цією Угодою прописано 10-річний перехідний період, під час якого буде мито на автомобілі. Я пропоную внести зміни парламентарям – скасувати імпорт на мито.

Що таке зробити нульове мито на автомобілі з ЄС? В Угоді прописаний семирічний перехідний період, під час якого на українські автомобілі, вироблені в Україні, буде 10% мито, і на європейські автомобілі теж буде мито, яке буде зменшуватись кожен рік на 1% протягом десяти років. Пропоную скасувати це мито, щоб зробити доступнішими автомобілі для українців, внести цю зміну в Угоду з ЄС. І в той же час ліквідувати дискримінацію стосовно експорту українських автомобілів в ЄС, тому що буде шанс тоді, що в Україну приїде якийсь інвестор, який побудує тут виробництво для того, щоб експортувати автомобілі в ЄС, оскільки український ринок для нього нецікавий, а от європейський ринок, можливість з нульовим митом експортувати туди авто – може бути досить цікавим.

Наступним кроком пропоную скасувати акциз. Чому я пропоную скасувати акциз? Тому що акциз у своєму визначенні – це податок на товари, шкідливі для здоров’я – типу горілки, тютюну, або на високорентабельні, ліквідні товари – типу пального, або на предмети розкоші. Автомобіль не являється чимось з цього. Значить елементарно можна скасувати і зробити автомобілі більш доступними для українців, щоб вони могли їх розмитнювати і не користуватись різними схемами. Пропоную зробити це для всіх українців, а не лише для тих, хто користується литовськими або російськими схемами.

Чому я ще проти варіанту законопроекту пана Парасюка? Тому що він і автори цього законопроекту (який відхилили на профільному комітеті Верховної Ради – Ред.) пропонують узаконити ввезення в Україну авто на іноземній реєстрації.
Що таке авто на іноземній реєстрації? По-перше, за це авто українець повинен платити гроші не в своїй країні, а в країні реєстрації авто. Наприклад, в тій же Німеччині – це транспортний збір і екологічний збір кожен рік – платити на підтримку німецьких пенсіонерів. В Росії – це транспортний збір, а ми знаємо, що в Росії автомобілі дешевші, ніж у Європі і їх теж завозять в Україну. Чомусь всі говорять про литовські авто про тимчасове ввезення – а поїдьте на східну Україну, там на тимчасовій реєстрації їздять саме російські авто. Крім того, власник цих авто знаходиться в залежності від фірм, які завезли йому авто. Вартість їх послуг по інформації в інтернеті – від 1000 до 1400 євро. Вони приганяють українцю таке авто, але формально власником такого авто залишається литовська або російська фірма.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

А може дати можливість українцю сплатити ці гроші не фірмі, а сплатити ці гроші державі, зробити якесь нормальне розмитнення? Хай люди розмитнюють собі ці автомобілі, сплачують гроші державі, а не приватним фірмам.

При тому це завжди бути як наркоман на голці або у зашкварі, бо машина ж не належить вам, вона належить литовській фірмі. По інформації в соцмережах деякі такі фірми потім шантажують українців, які є власниками цих авто, але документально не оформлені, як власники. Або взагалі аферисти шантажують українців – перераховуйте гроші на картку, інакше ми подаємо наше авто, яке належить нібито нам (офіційно-то воно належить литовській фірмі) – в розшук. Крім того в цього українця можуть в будь-який момент вкрасти це авто, відібрати прямо на вулиці, і що він зробить? Може піти в поліцію – там йому скажуть: “А хто ти такий? Де власник авто?”. Власник авто – литовська або російська фірма – вони хай заяву подають, що у них вкрали авто, а ти яке відношення маєш?

Я не підтримую ні шантаж українців, ні вимагання у них коштів аферистами, тому буду робити все, щоб українці могли їздити на своїх власних авто, а не бути в залежності від забаганок формальних литовських власників цих авто.
Крім того знайти власника такого авто в разі ДТП або наїзду на пішохода постраждалій стороні неможливо, тому що власником в базі даних митниці значиться якийсь іноземець, що ввіз це авто (як його називають самі контори, які завозять такі авто, – верблюд).

Я розумію проблематику, що у нас досить високі податки на імпорт автомобілів, і тому українці змушені користуватись подібними схемами. Але пропоную все таки зменшити податки для можливості ввезення українцям своїх авто, а не легалізовувати схеми тимчасового ввезення і робити їх постійними. Бо це вже крок до сепаратизму, коли у східних областях всі їздять на російських номерах, як в Росії, а в західних областях їздять на угорських, словацьких, польських номерах. В’їжджаєш туди, нібито ти в Польщу потрапив або в Росію. Плюс сплата податків українцями за ці авто іншим державам. Це неправильно. Просто потрібно зменшити податки, і щоб всі люди могли собі оформити доступне власне авто.

annashchesna

Recent Posts

“Ці 3 групи пенсіонерів в Україні зіткнуться з небувалим сюрпризом, пенсія зміниться прямо з 1 грудня”: факти для літніх

У грудні 2024 року пенсійні виплати збільшаться у тих пенсіонерів, хто отримає право на вікову…

3 години ago

Лихачам мало не здасться: попереду великі штрафи та позбавлення прав – кого і за що покарають

У Верховній Раді зареєстровано новий законопроєкт, спрямований на посилення адміністративної відповідальності за систематичні порушення правил…

4 години ago

Якщо ви все-таки влипли: штрафи від ТЦК здиратимуть по-новому, але обіцяють знижку

Міністерство оборони України продовжує модернізувати додаток "Резерв+", додаючи до нього нові можливості, що полегшують взаємодію…

7 години ago

Україна створює кілька балістичних ракет: WSJ дізнався про проблеми Києва

Україна наразі розробляє кілька вітчизняних балістичних ракет. Такою інформацією поділилася заступниця міністра стратегічних галузей промисловості…

8 години ago

Гроші стануть недоступними: Monobank масово відключить карти клієнтів – як врятувати свою

Клієнти Monobank зіткнулися із важливими змінами у політиці банку. Згідно з повідомленнями ЗМІ, фінансова установа…

11 години ago

Війна з новою силою: наближається тотальна мобілізація – заберуть мільйони, цифри вже озвучені

Мобілізаційний резерв України зараз складає 3,7 млн чоловік. Про це йдеться у статті видання The…

13 години ago