Колишній акціонер “ПриватБанку” Ігор Коломойський прокоментував розслідування, в якому стверджувалося, що незадовго до націоналізації з банку були виведені 110 мільярдів гривень на рахунки понад 30 фірм, більшість з яких мають ознаки фіктивності.
У коментарі для ТСН він пояснив, що гроші насправді з банку не виводилися, а цими коштами погасили кредити попередніх позичальників.
“У рамках реструктуризації кредитного портфеля їх видали компаніям, які погасили кредити попередніх позичальників. Тобто, гроші залишилися в банку”, – наголосив оліграх.
Проаналізувавши список фірм-боржників, кожна з яких винна тепер вже державному “ПриватБанку” від півмільйона до майже п’яти мільярдів гривень, журналісти виявили, що ці юрособи не ведуть реальної господарської діяльності, мають в уставному капіталі в середньому не більше 1000 гривень, а їхні засновники та директори – це люди, що не мають стосунку до бізнесу.
Водночас журналістам програми “Схеми” колишні акціонеріи банку – Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов – коментувати виведення коштів – відмовилися.
Дивіться повне розслідування програми антикорупційних розслідувань “Схеми”.
Нагадаємо, напередодні націоналізації “Приватбанк” оформив 110 мільярдів гривень кредитів на понад 30 фірм, більшість з яких мають ознаки фіктивності. До такого висновку дійшли журналісти програми “Схеми”, отримавши доступ та проаналізувавши аудиторський звіт про фінансово-господарську діяльність банку, складений аудиторською фірмою Ernst&Young.
Згідно з документом, аудитори перевірили найбільших позичальників і виявили: на 1 квітня 2015 ризик неповернення кредитів вимірювався в сумі понад 82 мільярди гривень, а вже станом на 1 жовтня 2016 цифра збільшилася до 139 мільярдів гривень.
Українське законодавство спрямоване на запобігання подібним злочинам та захист природної спадщини Охорона навколишнього середовища, включаючи…
Співробітники оперативно-розшукового відділу «Тячів» Мукачівського прикордонного загону викрили організаторів схеми незаконного переправлення осіб через кордон.…
Процес отримання відстрочки від мобілізації потребує уважного підходу та розуміння нюансів. Навіть наявність адміністративних штрафів…
Такі зміни є частиною загальної стратегії Європейського Союзу щодо модернізації та посилення контролю над своїми…
Таким чином, важливість цієї доплати важко переоцінити, оскільки вона допомагає значно покращити фінансове становище людей…
Реалізація закону вимагатиме суворого дотримання норм захисту даних та відкритого діалогу з громадянами, щоб подолати…