Categories: Економіка

Коломойський розповів, куди зникли мільярди з “Приватбанку”

Колишній акціонер “ПриватБанку” Ігор Коломойський прокоментував розслідування, в якому стверджувалося, що незадовго до націоналізації з банку були виведені 110 мільярдів гривень на рахунки понад 30 фірм, більшість з яких мають ознаки фіктивності.

У коментарі для ТСН він пояснив, що гроші насправді з банку не виводилися, а цими коштами погасили кредити попередніх позичальників.

“У рамках реструктуризації кредитного портфеля їх видали компаніям, які погасили кредити попередніх позичальників. Тобто, гроші залишилися в банку”, – наголосив оліграх.

Проаналізувавши список фірм-боржників, кожна з яких винна тепер вже державному “ПриватБанку” від півмільйона до майже п’яти мільярдів гривень, журналісти виявили, що ці юрособи не ведуть реальної господарської діяльності, мають в уставному капіталі в середньому не більше 1000 гривень, а їхні засновники та директори – це люди, що не мають стосунку до бізнесу.

Водночас журналістам програми “Схеми” колишні акціонеріи банку – Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов – коментувати виведення коштів – відмовилися.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Дивіться повне розслідування програми антикорупційних розслідувань “Схеми”.

Нагадаємо, напередодні націоналізації “Приватбанк” оформив 110 мільярдів гривень кредитів на понад 30 фірм, більшість з яких мають ознаки фіктивності. До такого висновку дійшли журналісти програми “Схеми”, отримавши доступ та проаналізувавши аудиторський звіт про фінансово-господарську діяльність банку, складений аудиторською фірмою Ernst&Young.

Згідно з документом, аудитори перевірили найбільших позичальників і виявили: на 1 квітня 2015 ризик неповернення кредитів вимірювався в сумі понад 82 мільярди гривень, а вже станом на 1 жовтня 2016 цифра збільшилася до 139 мільярдів гривень.

annashchesna

Recent Posts

Готуйте від 8500 до 17000 грн: українців попередили про величезні штрафи – за що покарають

Українське законодавство спрямоване на запобігання подібним злочинам та захист природної спадщини Охорона навколишнього середовища, включаючи…

2 години ago

Замасковані в інкасаторів переправники ледь не вбили свого «клієнта»

Співробітники оперативно-розшукового відділу «Тячів» Мукачівського прикордонного загону викрили організаторів схеми незаконного переправлення осіб через кордон.…

2 години ago

Якщо ТЦК вліпив штраф: юристи розповіли, чи можна отримати відстрочку від мобілізації

Процес отримання відстрочки від мобілізації потребує уважного підходу та розуміння нюансів. Навіть наявність адміністративних штрафів…

3 години ago

Тепер до ЄС просто так не виїхати: українцям радикально змінили правила

Такі зміни є частиною загальної стратегії Європейського Союзу щодо модернізації та посилення контролю над своїми…

4 години ago

Пенсіонерам доплатять за самотність: про які суми йдеться

Таким чином, важливість цієї доплати важко переоцінити, оскільки вона допомагає значно покращити фінансове становище людей…

5 години ago

Мобілізація зі свистом: Рада ухвалила закон – навіть ВЛК збирати не потрібно

Реалізація закону вимагатиме суворого дотримання норм захисту даних та відкритого діалогу з громадянами, щоб подолати…

6 години ago