facebook

Які звички відновлюють клітини мозку?

Нейрогенез — це воістину чудовий процес, за допомогою якого наш мозок може стимулювати створення нових нейронів і їх з’єднань.
Незважаючи на те, що нейрогенез довгий час вважався неможливим, тобто вчені думали, що відновити втрачені нейрони не можна, на самому ділі це виявилося не так. Потрібно тільки слідувати здоровим звичкам.

Можливо, вам здасться це дещо суперечливим. Адже ще зовсім нещодавно в наукових колах активно підтримувалася ідея про те, що з віком людський мозок втрачає свої нервові клітини: вони просто руйнуються і наслідки ці незворотні.

Більш того, передбачалося, що травма або зловживання алкоголем прирікали людей на неминучу втрату гнучкості свідомості (маневреність і активність мозку), яка характеризує здорову людину, що дотримується здорових ж звичок.

Але сьогодні вже зроблено крок у напрямку до слова, яке вселяє в нас надію: і слово це — нейропластичність.

Так, це абсолютна правда, що з віком наш мозок змінюється, що пошкодження і шкідливі звички (алкоголь, тютюн) завдають йому шкоди. Але мозок має здатність до регенерації, він може знову створювати нервові тканини і містки-зв’язку між ними.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Але для того щоб ця дивовижна дія сталася, потрібно, щоб людина діяла, щоб вона була активною і всіляко стимулювала природні здібності свого мозку.

*все, що ви робите і чому ви думаєте, реорганізовує ваш мозок
*людський мозок важить кілограм-півтора, і при цьому споживає майже 20% всієї наявної в організмі енергії
*все, що ми робимо — читаємо, вивчаємо або навіть просто розмовляємо з кимось, — викликає дивні зміни в структурі мозку. Тобто абсолютно все, що ми робимо і думаємо, йде на користь
*якщо наше повсякденне життя наповнене стресом або тривогами, які буквально захоплюють нас, то, як правило, такі регіони, як гіпокамп (пов’язаний з пам’яттю) неминуче вражаються
*мозок подібний скульптурі, яка формується з наших емоцій, думок, дій і щоденних звичок
така внутрішня карта вимагає величезної кількості «посилань», зв’язків, «мостів» і «магістралей», а також сильних імпульсів, які дозволяють нам залишатися на зв’язку з реальністю
Далі ми постараємося пояснити, як підвищити свою якість життя, зосередившись на здоров’я мозку. 5 принципів для стимулювання нейрогенезу:

Фізичні вправи

Фізична активність і нейрогенез безпосередньо пов’язані.

Кожного разу, коли ми змушуємо працювати своє тіло (чи то прогулянка, плавання або тренування в тренажерному залі), ми сприяємо оксигенації свого мозку, тобто насичуємо його киснем.

В додаток до того, що приливає до мозку більш чиста і більш насичена киснем кров, стимулюється ще і вироблення ендорфінів.
Ендорфіни поліпшують наш настрій, і, таким чином, дозволяють боротися зі стресом, дозволяючи зміцнювати багато нервових структур.
Іншими словами, будь-яка діяльність, яка знижує рівень стресу, сприяє нейрогенезу. Вам залишається лише знайти відповідний вид занять (танці, ходьба, їзда на велосипеді тощо).

Гнучкий розум — сильний мозок

Існує безліч способів підтримання гнучкості розуму. Для цього його потрібно намагатися підтримувати в активному режимі, тоді він буде здатний швидко обробляти вхідні дані (які надходять з навколишнього середовища).

Домогтися цього можна за допомогою різних занять. Залишаючи осторонь вищезгадані фізичні навантаження, відзначимо наступні:

*читання – читайте кожен день, це підтримує ваш інтерес та допитливість до всього, що відбувається навколо (і до нових дисциплін, зокрема).
*вивчення іноземної мови.
*гра на музичному інструменті.
*критичне сприйняття речей, пошуки правди.
*відкритість розуму, сприйнятливість до всього навколишнього, соціалізація, подорожі, відкриття, захоплення.
Раціон харчування

Одним з головних ворогів для здоров’я мозку є їжа, багата насиченими жирами. Споживання напівфабрикатів і ненатуральних продуктів харчування уповільнює нейрогенез.

Дуже важливо намагатися дотримуватися низькокалорійної дієти. Але при цьому харчування має бути різноманітним і збалансованим, щоб не було дефіциту поживних речовин.
Завжди пам’ятайте, що наш мозок потребує енергії, і вранці, наприклад, він буде нам дуже вдячний за що-небудь солоденьке.
Тим не менш, цю глюкозу бажано надати йому за допомогою шматочка фрукта або темного шоколаду, ложечкою меду або чашкою вівсянки…
А продукти, багаті жирними кислотами Омега-3, безсумнівно, є найбільш придатними для підтримки та активізації нейрогенезу.
Секс теж допомагає

Секс — ще один великий архітектор нашого мозку, природний двигун нейрогенезу. Не можете вгадати причину такого зв’язку? А справа ось у чому:

Секс не тільки знімає напругу і регулює стрес, але і забезпечує нас потужним енергетичним зарядом, який стимулює відділи мозку, що відповідають за пам’ять.
А такі гормони, як серотонін, дофамін або окситоцин, що виробляються в моменти статевої близькості з партнером йдуть на користь для створення нових нервових клітин.
Медитація

Користь медитації для нашого мозку незаперечна. Ефект настільки ж дивний, наскільки і прекрасний:

Медитація сприяє розвитку певних пізнавальних здібностей, а саме: уваги, пам’яті, концентрації.
Вона дозволяє нам краще розуміти реальність і правильно спрямовувати свої тривоги, управляти стресом.
Під час медитації наш мозок працює в іншому ритмі: він виробляє більш високі альфа-хвилі, які поступово генерують гамма-хвилі.
Даний тип хвиль сприяє розслабленню, одночасно стимулюючи нейрогенез і нейронну зв’язок.
Незважаючи на те, що потрібно навчитися медитувати (це займе якийсь час), обов’язково зробіть це, так як це прекрасний подарунок для вашого розуму та загального добробуту.

На закінчення відзначимо, що всі ці 5 принципів, про які ми говорили насправді зовсім не такі складні, як можна було припустити. Спробуйте реалізувати їх на практиці і подбайте про здоров’я свого мозку.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...