ЗМІ: Дружина одного з керівників НПУ має нелегальний бізнес у Чорнобильській зоні (відео)

У Чорнобильській зоні нелeгально працює фірма “Енівей”, однією із засновниць якої є Наталія Купранець, дружина начальника департаменту захисту економіки Національної поліції України Ігоря Купранця. Про це йдеться у матеріалі “Слідства. Інфо”, передає “Українська Правда”.

Згідно з інформацією, “Енівей” займається виготовленням дерев’яних пелетів для опалення, виробничий цех розташований у селі Вільча. Місцевий лісник про існування цеху знає, каже, що він працює ще з 2014 року.

“Ризики дуже великі, тому що в нас же діє гігієнічний норматив щодо накопичення радіонуклідів в деревині, який передбачає, що деревину, дрова можна вивозити із зони, але не з метою спалювання…”, – розповів він журналістам.

Згідно з інформацією “Слідства.Інфо”, пелети, виготовлені у Чорнобильській зоні, продаються під виглядом гранули, щоб оминути законодавчі обмеження – існує наказ Міністерства охорони здоров’я від 1995 року, який встановлює суворі нормативи щодо вмісту цезію і стронцію в деревині.

“Вся гранула, яка є на території України, якщо її спалити, вона не проходить. (…) У договорі я буду прописувати, що це просто дерев’яна гранула, тирсова. В мене є обмеження. (…) Обмеження з приводу спалювання. Не можна її так використать”, – пояснив представник “Енівей” у розмові з журналістами, які відрекомендувалися потенційними покупцями пелетів.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

У комерційній пропзиції, яку “Слідство.Інфо” отримало від представника компанії, зазначалася ціна сировини — вона майже не відрізняється від ринкової. Окрім того, з’ясувалося, що ТОВ “Енівей” відсутнє у переліку із 71 підприємства, що мають діючі дозволи на діяльність у зоні відчуження.

Однією із двох засновників “Енівей” є Наталія Купранець, дружина начальника департаменту захисту економіки Національної поліції України, Ігоря Купранця.

“На двох подружжя задекларувало простору квартиру, чималу земельну ділянку, дві автівки класу люкс, три коштовних годинники, прикраси, твори мистецтва і ще близько 3,5 мільйони гривень заощаджень готівкою. Ми вирішили поцікавитись у пана Купранця походженням його статків та поінформувати поліцейського про нeзаконний бізнес власної дружини, однак у відповідь на наш запит про інтерв’ю отримали відмову”, – йдеться у матеріалі “Слідства. Інфо”.

annashchesna

Recent Posts

⚡️ Твої навички потрібні в 5 штурмовій бригаді

5 штурмова бригада запрошує до своїх лав мотивованих людей, які готові діяти, розвиватися та посилювати…

10 години ago

Для військовослужбовців, які перебувають у СЗЧ, відкривається можливість повернутися до служби.

Для військовослужбовців, які перебувають у СЗЧ, відкривається можливість повернутися до служби. До 20 вересня 2026…

6 днів ago

Посвідчення за 2800 доларів: на Полтавщині засудили чоловіка, який допомагав ухилятися від мобілізації

Автозаводський районний суд Кременчука визнав чоловіка винним у перешкоджанні законній діяльності ЗСУ в особливий період. За даними вироку,…

3 тижні ago

Росія продовжує здійснювати заходи з розколу між Польщею та Україною – керівник ЦПД Андрій Коваленко.

Росія продовжує здійснювати заходи з розколу між Польщею та Україною - керівник ЦПД Андрій Коваленко.…

3 тижні ago

⁨”Фінка” – військовослужбовиця 94 окремого протитанкового батальйону 19 армійського корпусу.

Вона - старший бойовий медик роти. За освітою - економіст. Але все життя тяжіла до…

3 тижні ago

Війна складається із сотень процесів, які у взаємодії між собою дають той результат, за яким ви стежити в новинах або на мапі DeepState

Війна складається із сотень процесів, які у взаємодії між собою дають той результат, за яким…

3 тижні ago