25 років – не межа: українців попередили про подальше підвищення мінімального стажу для пенсії

Проект урядової пенсійної реформи передбачає поступове щорічне підвищення мінімального страхового стажу до 2028 року для виходу на пенсію за віком. Про це повідомляється на офіційному сайті “Пенсійна реформа уряду Володимира Гройсмана”.

Зокрема, Кабінет міністрів із 1 січня 2018 року пропонує встановити нові правила, які є альтернативою підвищенню пенсійного віку і будуть стимулювати працююче населення до сплати єдиного соціального внеску з легальної заробітної плати.

“Зараз в Україні налічується близько 26,3 млн осіб працездатного віку. Із них зайняті тільки 16,2 млн, а внески до Пенсійного фонду платять ще менше. У результаті тільки 12,8 млн застрахованих осіб утримують 12 млн нинішніх пенсіонерів. По-друге, Пенсійний фонд не має належних ресурсів для того, щоб забезпечити гідний рівень пенсій. У 67% (8 млн) пенсіонерів розмір страхової пенсії – на рівні прожиткового мінімуму. По-третє, зараз знівельована залежність розміру пенсії від сплачених внесків”, – пояснили в уряді причини необхідності змінити тривалість страхового стажу.

Пенсія за віком у 60 років. Вона буде призначатися при наявності страхового стажу 25 років. Кожні 12 місяців вимога до розміру страхового стажу буде збільшуватися на один рік. І в 2028 році, щоб отримати пенсію за віком, необхідно буде мати 35 років страхового стажу.

Для стимулювання продовження роботи після досягнення пенсійного віку пропонується залишити діючу систему доплати (бонусу) за більш пізній вихід на пенсію – 0,5% від нарахованої пенсії за кожен додатковий місяць страхового стажу (або 6% за рік). У разі ж виходу на пенсію з відстрочкою більше п’яти років такий бонус складе 0,75% від нарахованої пенсії за кожен місяць страхового стажу після досягнення 60-річного віку (або 9% за рік).

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Якщо у 60-річної особи не буде зазначеної тривалості страхового стажу, вона має право обрати – доопрацювати необхідну кількість років або придбати необхідну тривалість страхового стажу для призначення пенсії у віці від 60 до 63 років.

Ці правила будуть діяти з урахуванням перехідного періоду підвищення пенсійного віку жінкам.

Пенсія за віком у 63 роки. Як для чоловіків, так і для жінок вона буде призначатися при наявності страхового стажу тривалістю від 15 до 25 років. Кожні 12 місяців вимога до кількості страхового стажу буде збільшуватися на один рік до досягнення 2028 року 25-35 років страхового стажу.

Якщо у 63-річного особи не буде зазначеної тривалості страхового стажу, вона також має право обрати – доопрацювати необхідну кількість років або придбати необхідну тривалість страхового стажу для призначення пенсії у віці від 63 до 65 років.

Пенсія за віком у 65 років. Починаючи з 1 січня 2019 року, громадянам, у яких страховий стаж становить 15 років, пенсія за віком призначатиметься в 65 років.

Особи, у яких відсутній страховий стаж (загальний) тривалістю 15 років, матимуть право на призначення державної соціальної допомоги після досягнення 65 років по сукупному доходу сім’ї.

annashchesna

Recent Posts

Молоді Герої: Добровольці 92-ї окремої штурмової бригади Івана Сірка в строю!

Добровольці, що поповнили лави 92 окремої штурмової бригади імені кошового отамана Івана Сірка за програмою…

23 хвилини ago

росія готує нову інформаційну атаку: фейкові “документалки” про ЗАЕС як спроба переписати історію

⚡️Згідно з інформацією, отриманою у Силах оборони України, Центр протидії дезінформації повідомляє, що росіяни планують…

17 години ago

“Це пекло, а не війна”: Північнокорейський солдат у полоні розповідає правду про ЗСУ та українські дрони

Північнокорейський військовий, що потрапив у полон до наших хлопців, у справжньому шоці. Він зізнається: "Нас…

19 години ago

Дрон «Альоша» воює на фронті замість сина Порошенка, який перебуває в Лондоні

В рамках ініціативи «Синів політиків — на фронт!» українські військові зібрали кошти на квиток до…

3 дні ago

Мир — не подарунок, а здобуток.

Мир — це не подарунок. Це здобуток Мир не з’являється сам по собі. Його виборюють…

3 дні ago

Не підписуй контракт 18–24… поки не побачиш це відео 👀

Не підписуй контракт 18–24… поки не побачиш це відео 👀 Чому тобі у жодному разі…

3 дні ago