Рада скасувала закон Савченко

Верховна Рада скасувала так званий “закон Савченко”, який передбачає зарахування одного дня попереднього ув’язнення за два дні позбавлення волі.
За відповідні зміни проголосували 227 народних депутатів.


Автор цього законопроекту, який називається “Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо правила складання покарань та зарахування строку попереднього ув’язнення)” – народний депутат, член депутатської групи “Відродження” Антон Яценко.
Виступаючи в парламенті, він заявив: “практика показала, що серед 10 тисяч звільнених півтори тисячі скоїли повторні злочини”.
“Фактично ми випускаємо злочинців, які створюють криміногенну ситуація і збільшують ріст злочинності в країні”, – сказав він.
Тепер зміни передбачають, що “попереднє ув’язнення зараховується судом у строк покарання у разі засудження до позбавлення волі день за день”.
Суду дозволяється, при призначенні покарань, враховувати попереднє ув’язнення і пом’якшувати покарання або повністю звільняти засудженого від його відбування.
Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
Як відомо, 23 грудня 2015 року президент Петро Порошенко підписав так званий “закон Савченко”.
Це перший законопроект, внесений депутатом тоді ще “Батьківщини” Надією Савченко.

annashchesna

Recent Posts

Своя роль є для кожного.

Своя роль є для кожного. Катерина опановує військову справу за обраним фахом. У великій армії…

2 дні ago

Як багато можна встигнути до 24 років?

Анастасія вже встигла пройти шлях, який для багатьох здається неймовірним: опанувала сучасну артилерійську техніку, отримала…

3 дні ago

Бліц із Мішею Крупіним 🎤

Бліц із Мішею Крупіним 🎤 Короткі запитання — швидкі відповіді та трохи більше про людину,…

1 тиждень ago

У Міноборони прокоментували звільнення Хмари з військової служби

Новопризначений міністр оборони Євгеній Хмара звільнений з військової служби на підставі підпункту «е» пункту 3…

1 тиждень ago

Віруючий, який не вбиває, а доставляє нашим хлопцям на передову провізію за допомогою дрону-бомбера

Це історія про вибір, віру та службу. До повномасштабної війни він був служителем монастиря. Після…

1 тиждень ago

«Картонковий Майдан» очима Кремля: як російська пропаганда використовує протести на підтримку Федорова

З середини липня 2026 року в Києві та десятках інших українських міст – від Львова…

1 тиждень ago