Блокування ВК, Яндекса, Однокласників і Mail.ru в Україні: як обійти заборону на відповідні соцмережі та сайти.
У російських соціальних мережах сидить 20 млн українців. В СБУ пояснюють – “ВКонтакті” (VK, ВК) і “Однокласники” Україна закриває через інформаційну атаку і кібернебезпеку з боку Росії. Однак Freedom House і представники Ради Європи назвали блокування російських сайтів обмеженням свободи слова. Як обійти блокування в ВК (VK) і “Однокласниках” пояснює сайт “Сегодня“.
1. Обійти блокування через VPN
VPN (virtual private network) дозволяє обійти заборону соцмереж в Україні і підмінити власне місце розташування через захищений канал з шифруванням всіх даних, що передаються. Щоб увійти у “ВКонтакті” (VK, ВК) або “Однокласники” потрібно в додатку змінити країну з України на будь-яку іншу. Так, в інтернет-магазині хром Chrome є декілька таких розширень, досить ввести в пошуку vpn.
Вибираємо додаток і встановлюємо. Наприклад, ZenMate безкоштовний перший тиждень. Підписка на місяць коштує дев’ять доларів, на півроку – 7,50 доларів, а на рік – 5 доларів. Для роботи розширення потрібно зареєструватися.
Аналогічний додаток HOLA! безкоштовний. Після установки потрібно просто вибрати країну, під якою хочете перебувати в інтернеті. Однак розширення уповільнює роботу сайтів, а іноді порушує верстку заблокованих сторінок. Ці програми доступні і для смартфонів.
Для смартфона підійде додаток Turbo VPN. Він абсолютно безкоштовний, а для запуску досить натиснути одну кнопку.
2. Доступ через проксі-сервер
Проксі-сервіс використовується як посередник у передачі інформації. Виглядає він як звичайний сайт. Щоб отримати доступ до заблокованого сайту потрібно просто вказати його адресу в поле проксі-сервера. Найвідоміші серед них: ProxFree, Hideme, Proxfree.com, Ninjacloak, Proxyweb, Hide My Ass, Stealthy.co. Недолік – в тому, що сторінки повільно завантажуються. Часто трапляється, що сторінки спотворюються.
3. Браузери
Браузер Tor передає інформацію в зашифрованому вигляді. У ньому є багато налаштувань для максимальної анонімності. Однак він теж повільно завантажує сторінки, оскільки будь-який запит шифрується і передається іншому користувачеві Tor і так кілька разів. Ніхто, крім першого і кінцевого вузла, не знатиме, куди був адресований запит і яку інформацію запитували.
Настройки VPN є в браузері Opera. В адресний рядок потрібно ввести opera://settings / і в настройках безпеки поставити галочку навпроти VPN.
Воєнний стан в Україні триває, як і мобілізація - це означає, що всі військовозобов'язані чоловіки,…
Читаю пошту і роблю висновок, що в загальноосвітніх закладах із початком канікул розпочався масовий булінг.…
У перший день січня в Україні очікується досить-таки спокійна погода. Опадів, ймовірно, не буде. Вдень…
В умовах загальної мобілізації, яка діє в Україні, кожен чоловік віком від 18 до 60…
Комітет правоохоронної діяльності за результатами засідання рекомендував Верховній Раді України прийняти кілька законопроєктів. Зокрема, йдеться…
Ця справа порушує важливі питання щодо взаємодії цивільних прав та обов'язків в умовах воєнного часу…