Похід до ресторану – завжди маленьке свято.
Якщо людина йде в ресторан, значить вона не живе від зарплати до зарплати і теоретично готова витратити більше, ніж планує.
Залишається тільки її до цього підштовхнути. Само собою, маркетологи давним-давно прийняли це правило на озброєння і розробили цілий арсенал всіляких вивертів. Пройдемося по основним видам зброї капіталістичного громадського харчування.
Ресторанний гамбіт
Найпоширеніший прийом. Знижуючи вартість страви на один жалюгідний рубль, ресторатори домагаються корисного для себе ефекту. Умовний «Цезар» в свідомості клієнта переходить з категорії «Страви за 300 рублів і дорожче» в категорію «200 з чимось». Втім, хитрість ця вельми побита, і тому її все частіше модифікують: «Цезар» дешевшає ще на дев’ять рублів. Дешевим трюком це вже не виглядає, і ефективність зберігається.
Буквам тут не місце
Якщо в меню ціна вказана тільки числом, це не означає, що пошкодували чорнила на те, щоб написати «грн.». Це теж виверт. Природно, всі розуміють: мова йде не про фантики. Але навіщо зайвий раз нагадувати людям про те, що вони витрачають гроші? Корнеллський університет провів дослідження і переконався: люди, яким видають меню без знака долара, залишають в ресторані значно більше грошей, ніж ті, яким він муляє очі.
Сила слова
Якщо додати до назв страв якісний епітет, що збуджує апетит, то продажі збільшаться на 27%. Цю інформацію отримали фахівці з Університету Іллінойсу. Погодьтеся, картопля, смажена до хрусткої скоринки, більш приваблива, ніж смажена картопля. Крім того, виявилося, що гості, яких занурюють в прикметники, частіше схвально відгукуються про заклад.
Спекуляції на родинні зв’язки
Якою би золотистою не була картопля, смачніше, ніж бабуся або мама, її ніхто і ніколи не приготує. Досвідчені кафе з цим навіть не намагаються сперечатися, але запевняють, що не сильно відстають. Так в асортименті з’являються тепле бабусине печиво, печиво по-домашньому і паста карбонара за рецептом тітоньки Петунії.
Відчуй себе гурманом
Етнічно забарвлені слова роблять меню більш цікавим і підштовхують спробувати щось нове. І навіть якщо нічого незвичайного в рецептурі насправді немає, клієнт все одно залишиться задоволений. Тому що «грінки не можуть коштувати 8 доларів, а крутон – може». До того ж спантеличений відвідувач, швидше за все, впорається у офіціанта, що це за крутон такий. І той вже представить крутон як годиться.
Обман зору
Якщо якісь пункти меню підкреслені, позначені кольором або поміщені в рамку, вони відразу привертають до себе увагу. Цим прийомом зазвичай користуються дешеві заклади, а респектабельні, зрозуміло, не можуть собі такого дозволити. Але є і більш витончені способи отримати той же ефект. Наприклад, написати назву в два рядки замість одного або зробити шрифт побільше.
У нас є і дешевше
І ще трохи про крутони. Найчастіше ресторани використовують екстремально дорогі страви як пастку. Гість майже напевно не захоче їх замовляти і вибере щось більш соціальне, вважаючи, що надійшов раціонально. «Функція делікатесу за 115 доларів – єдиної страви в меню з тризначною вартістю – створити ілюзію того, що всі інші пункти вам по кишені», – розповідає автор кількох бізнес-бестселерів Вільям Паундстоун.
Обвал гривні? Експерти спрогнозували, скільки невдовзі коштуватиме долар. Здорожчання готівкового долара очікується вже до кінця…
У 2025 році чорнобильці зможуть отримати надбавки до пенсій в розмірі 2361 грн. Про це…
В Україні вже почали вручати повістки через пошту. Але суттєве покращення мобілізаційного процесу поки не…
Погода у грудні в Україні дійсно дивує. Спершу сонячно, потім захурделить чи заллє дощами. З…
Нововведення обіцяють принести значні зміни, які позитивно позначаться на кожній родині та допоможуть виховувати нове…
Недотримання цієї вимоги може призвести до неприємних наслідків, включаючи повернення незаконно виплачених коштів Для багатьох…