Багато хто звик вважати, що всі дари, які підносить нам природа, корисні для здоров’я.
Але, на жаль, навіть найпоширеніші і, здавалося б, цілющі трави можуть негативно впливати на організм людини.
Представляємо вашій увазі список літніх трав, які можуть нашкодити вашому здоров’ю, якщо їх неправильно вживати.
М’ята – трава довголіття
Користь. Наші предки вважали, що м’ята продовжує життя, і називали її травою довголіття. Основна користь цієї рослини заснована на його антисептичних, знеболювальних та спазмолітичних властивостей. М’ята освіжає, відновлює сили, покращує травлення. Ароматний чай з м’ятою знімає нервову напругу, допомагає розслабитися, позбавляє від депресії та безсоння. Його рекомендують пити при простудних захворюваннях, він полегшує дихання, ефективний при мігрені. Такий вплив на організм має ментол, витяжки якого роблять з листя м’яти. Ментол часто додають до ліків для людей з серцево-судинними захворюваннями, він нормалізує тиск і роботу серця. М’ятні відвари рятують від метеоризму і нудоти після рясних святкових застіль і зловживання спиртними напоями.
М’ята вважається жіночою травичкою, так як знижує рівень чоловічих гормонів в організмі. Тому м’ятний чай зменшує ріст волосся в небажаних місцях. М’ята допомагає зняти біль під час місячних, регулює менструальний цикл, покращує самопочуття під час клімаксу.
Шкода.А от чоловікам захоплюватися м’ятою не варто, оскільки вона знижує кількість тестостерону в крові і послаблює потенцію і потяг до прекрасної статі. Шкідливий чай з м’ятою і вагітним жінкам: є думка, що він може вплинути на формування плоду, особливо якщо це хлопчик. Не рекомендують м’яту і під час грудного вигодовування дитини, вважається, що її відвари зменшують кількість материнського молока.
Протипоказана м’ята і людям зі зниженою кислотністю шлункового соку, так як знижує її ще більше.
Як вживати. М’ята сама по собі дуже ароматна і смачна, тому її можна заварювати, як чай. Але багато хто вважає за краще додавати її в зелений і чорний чай або в лікувальні трав’яні збори. Настоювати м’яту треба не менше 10 хвилин.
Влітку м’ятний чай зазвичай п’ють холодним, з лимоном. Цей напій чудово освіжає в спеку. Листя свіжої м’яти часто додають в коктейлі, кондитерські вироби, м’ясні страви та овочеві салати, що робить їх смак особливо вишуканим. Використовують м’яту і при консервації помідорів і огірків.
Високо цінують цілющі властивості м’яти аматори парної: пари завареною м’яти добре очищають бронхи і шкіру від шкідливих бактерій.
Кріп – ліки від гіпертонії
Користь. Кріп допоможе вилікувати або попередити багато хвороб. Ця ароматна травичка, яку ми додаємо в салати і маринади, багата ефірними маслами, вітамінами і мінералами. У кропі багато вітаміну С, вітамінів групи Р і Ст. кріп Багатий фолієвою кислотою, містить калій, залізо, фосфор і кальцій. До складу кропу також входять білки, цукру, флавоноїди і фітонциди.
Особливо корисний кріп гіпертонікам. Настій цієї трави розширює судини і стабілізує кров’яний тиск. Його застосовують при серцевих болях та як сечогінний засіб. А ще він володіє жовчогінними властивостями. Немовлят рятують від болю в животику кроповою водичкою, яка безпечніше таблеток.
Ефективний кріп при запорах, колітах і дисбактеріозі, він знижує активність патогенної мікрофлори, покращує травлення, допомагає організму очиститися від шлаків. Народні цілителі знають, що примочки з кропу добре рятують від гнійників на шкірі і ячменю на оці.
Шкода. Постійне вживання кропу у великих кількостях небезпечно для здоров’я. Фанатики цієї травички нерідко впадають в сонний стан, відчувають загальний занепад сил. Від надлишку хімічних речовин, що містяться в кропі, може розвинутися атонія (неактивність) кишечника і погіршитися зір.
Протипоказаний кріп гіпотонікам, так як він знижує артеріальний тиск. У них кріп часом викликає надмірну слабкість і навіть непритомні стану. Не варто налягати на кріп людям з поганим зором і синдромом хронічної втоми. Інакше можна серйозно погіршити свій стан.
Як вживати. Кріп слід не тільки додавати в окрошку, маринади і салати, але використовувати як цілющий засіб. Бактерицидний чай з кропу покращує травлення і надає загальнозміцнюючу дію. Ось його рецепт:
1 чайна ложка подрібненого кропу настоюється 15-20 хвилин у склянці окропу.
Як антисептичний засіб при хворобах очей використовується відвар:
2 чайних ложки заздалегідь подрібненого кропу кип’ятять приблизно 10 хвилин у 2 склянках води, розмішують і охолоджують до кімнатної температури.
З таким відваром роблять компреси для запалених, втомлених, почервонілих очей. Примочки з кроповим відваром видаляють пігментні плями зі шкіри.
Петрушка – ворог лисини і похмілля
Користь. Петрушка багата фолієвою кислотою, яка бере участь в утворенні гемоглобіну, вона відновлює сили і додає енергії. Взагалі у цієї апетитної травичці багато корисних речовин: є фосфор, калій, селен, вітаміни групи В, аскорбінова кислота.
Вітаміну С в петрушці набагато більше, ніж у лимонах, тому її рекомендують вживати людям, які хочуть підвищити свій імунітет. А ще петрушка добре зміцнює ясна, покращує травлення і обмін речовин. Допомагає вона і тим, хто страждає на виразку шлунка, гастрит і анорексією. Петрушка нормалізує менструальний цикл і знімає болі, які іноді виникають перед початком місячних.
З її допомогою можна легко впоратися з симптомами похмілля. На відміну від м’яти, петрушка – чоловіча травичка, так як відновлює потенцію, діючи як афродизіак.
Шкода. Все добре в міру і захоплюватися петрушкою не варто. При її надмірному вживанні можуть з’явитися болі в м’язах, судоми, нудота, головні болі, кривавий стілець. Не рекомендується петрушка вагітним жінкам (є ризик викидня), хворим на сечокам’яну хворобу і запаленням сечового міхура.
Як вживати. Петрушку використовують не тільки в кулінарії. З цієї цілющої трави готують відвари, поліпшують мозкову активність. Настої приймають при еректильній дисфункції. Для досягнення потрібного ефекту ці ліки слід приймати регулярно.
Петрушку застосовують і в косметології. Маски на її основі позбавляють від небажаної пігментації і покращують колір обличчя. А настої петрушки надають пофарбованому волоссю блиск і додаткову силу. З їх допомогою люди можуть боротися з початком облисінням.
Селера – спалювач жиру
Користь. Селера особливо популярний серед жінок, тому що з його допомогою можна швидко схуднути. У цій рослині чимало вітамінів – С, В, А, Е – і різних мінералів. В корені селери міститься вітамін К, який бере участь у процесі згортання крові і корисний для кісток.
Особливо цінна селера тим, що в ній багато калію, який регулює обмін речовин, водно-сольовий баланс і зміцнює серце. Корінь селери знижує рівень холестерину, що є профілактикою атеросклерозу. Калій, що міститься в ньому, впливає на серцевий м’яз і покращує її роботу, надаючи кардіотонічну дію. А ще при регулярному вживанні кореня селери знижується артеріальний тиск, що особливо важливо для гіпертоніків. Селера зміцнить вашу імунну систему і їй буде легше протистояти інфекціям і попереджувати утворення злоякісних пухлин. До складу кореня селери входять антиканцерогенні речовини.
Людям, страждаючим цукровим діабетом, рекомендується частіше вживати листя селери, так як вони нормалізують рівень цукру в крові. Біологічно активні речовини цієї трави значно знижують вміст в організмі гормону стресу. Щоб перестати нервувати, достатньо з’їсти трохи листя селери або випити сік, вичавлений з них. Крім усього іншого він зміцнює пам’ять, захищає від старечого недоумства (хвороби Альцгеймера).
Селера багатий клітковиною, тому рекомендується при запорах. Він активно впливає на роботу передміхурової залози, покращуючи її трофіку та кровопостачання. Для лікування простатиту рекомендується застосовувати коріння і стебла селери. Ще він є потужним афродизіаком, зміцнює потенцію і підвищує статевий потяг. Вважається, що селера омолоджує всі органи і тканини.
Шкода. На жаль, це надзвичайно корисну рослину можна вживати не всім. Язвенникам і людям, страждаючим гастритом, селера протипоказана з-за того, що її сік справляє стимулюючий вплив на шлунково-кишковий тракт.
Також не рекомендується вживати селеру страждаючим тромбофлебітом, варикозним розширенням вен, вагітним і жінкам, які годують дитину груддю.
Як вживати. Найчастіше селеру використовують як пряну приправу при приготуванні м’яса, риби, грибів, овочів. Якщо її регулярно вживати разом з їжею і пару раз на тиждень влаштовувати собі розвантажувальні дні на супі із селери, зайві кілограми підуть дуже швидко. Селера містить всього 16 ккал на 100г, а при її перетравленні енергії витрачається в декілька разів більше, ніж поступає.
Обвал гривні? Експерти спрогнозували, скільки невдовзі коштуватиме долар. Здорожчання готівкового долара очікується вже до кінця…
У 2025 році чорнобильці зможуть отримати надбавки до пенсій в розмірі 2361 грн. Про це…
В Україні вже почали вручати повістки через пошту. Але суттєве покращення мобілізаційного процесу поки не…
Погода у грудні в Україні дійсно дивує. Спершу сонячно, потім захурделить чи заллє дощами. З…
Нововведення обіцяють принести значні зміни, які позитивно позначаться на кожній родині та допоможуть виховувати нове…
Недотримання цієї вимоги може призвести до неприємних наслідків, включаючи повернення незаконно виплачених коштів Для багатьох…