Вручення повісток відбуватиметься по-новому

Днями Верховна Рада остаточно схвалила законопроект, що передбачає внесення змін до закону “Про військовий обов’язок і військову службу”. Новації, які він запроваджує, стосуються призову на військову службу, пише газета “Експрес“.

Зокрема, парламентарі звільнили поліцію від розшуку тих, хто ухиляється від армії. Крім того, тепер не зобов’язані повідомляти призовників про виклик їх до комісаріатів, як і подавати відповідні відомості комісаріатам та виконкомам, і житлово-експлуатаційні організації.

Натомість закон зобов’язує органи місцевого самоврядування, керівників підприємств, установ та організацій, в тому числі навчальних закладів, на вимогу комісаріатів, сповіщати призовників і військовозобов’язаних про виклик у військкомати. Йдеться про забезпечення своєчасного прибуття за цим викликом та необхідність у семиденний строк повідомляти комісаріати про прийняття на роботу (чи навчання) та звільнення таких осіб.

Але ж і раніше щось схоже було? “Різниця в тому, що в попередній редакції закону було прописано, що органи місцевого самоврядування та керівники підприємств зобов’язані повідомляти про призов лише в тих адміністративно-територіальних одиницях, де немає військових комісаріатів, тобто йшлося лише про окремі випадки, — пояснює “Експресові” військовий експерт Юрій Бутусов. — А тепер це уточнення прибрали. Отож всю відповідальність за призов перенесли на керівників підприємств та місцеву владу. Однак залишається питання: “А які в них є механізми для того, щоб забезпечити виконання закону?”

Відомо, що в організації призову головною проблемою є те, що доволі часто люди не проживають за тією адресою, за якою зареєстровані. Відповідно, незрозуміло, де шукати особу, щоб вручити їй повістку. Нема ясності й стосовно того, яким чином це має робити місцева влада. Проблему могло б вирішити встановлення єдиної системи обліку призовників, яка б була інтегрована в інші державні бази даних. Вона дозволяла б швидко встановити, де перебуває людина і яким каналом зв’язку найкраще вручити їй повідомлення про призов. Треба вирішувати цю проблему”.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Причому, займатися цим питанням, на думку експерта, має профільна структура. “Я був прибічником створення у Генштабі або Міноборони цивільної мобілізаційної служби — окремого підрозділу, як це є в багатьох європейських країнах, — зазначає Юрій Бутусов. — А просте перекладання відповідальності з одних непрофільних органів на інші навряд чи принесе очікуваний результат. Тому вважаю новації, внесені парламентом, доволі слабкими”.

annashchesna

Recent Posts

Страшна трагедія шокувала усю країну: чоловік вистрелив у дитину та жінку, а після скоїв самогубство

На Житомирщині чоовік застрелив 7-річну дитину, дружину та себе у будинку на Житомирщині. Про це…

1 годину ago

Українцям безкоштовно вставлятимуть зуби: на яких умовах

Подробиці Українці зможуть безкоштовно зробити протезування зубів Міністерстві охорони здоров'я спільно з Національною службою здоров'я…

2 години ago

Виплату пенсій зупинено: у ПФУ попередили – потім дадуть за всі місяці, але з умовою

Подробиці Українські пенсіонери із числа ВПО, які не пройшли ідентифікацію, отримають свої кошти, як тільки…

4 години ago

В Україні до єдиного реєстру військовозобов’язаних вноситимуть дані не лише чоловіків, а й жінок – адвокат

До Єдиного реєстру військовозобов'язаних вноситимуть дані не лише чоловіків, а й жінок від 17 до…

5 години ago

Обдеруть до нитки пів країни: нардепи погодили покарання та штрафи за порушення закону про мобілізацію

Правоохоронний комітет Верховної Ради розглянув пропозиції щодо внесення поправок до законопроекту, спрямованого на посилення покарань…

8 години ago

Альтернатива ТЦК та мобілізації: до Ради внесли новий законопроект

В Україні можуть узаконити приватні оборонні компанії Народні депутати України мають намір зробити легальними приватні…

10 години ago