Запитання: — Слава Ісусу Христу! Маю питання до рубрики «питання-відповідь». Чи може християнин користуватися біометричним паспортом? Раніше я оформила такий паспорт, до того ж, маю ірландську картку як дозвіл на проживання, для оформлення якої у мене теж знімали відбитки пальців. Також близька мені людина має іноземні документи, що може й містять такі дані. Як до цього ставитися? Друге: чи бувають погані чи небезпечні числа? Неприємно було, коли помітила, що номер моєї сторінки на ФБ містить збіг чисел, які, наскільки знаю, недобрі. Чи можна користуватися такими сторінками і наскільки це узгоджується із пересторогою в Одкровенні св. Йоана?
На запитання відповідає о. Петро Балог, домініканець, віце-директор Інституту релігійних наук св. Томи Аквінського у Києві, душпастир у Львові:
— Як ставитися до біометрики? Так само, як і до будь-якої іншої інформації про нас, яка є у публічному просторі і потрібна для суспільного блага. Що таке «біометричні дані», якщо по-суті? Це дані, які дозволяють набагато швидше ідентифікувати особу і допомогти їй, якщо виникне така потреба. Або швидше ідентифікувати її і затримати, якщо особа порушить закон. Тобто для християн — це просто «буття у правді» і немає чого боятися, якщо ти живеш у правді, згідно заповідей та згідно законодавства.
Щодо чисел, то не існує ані магічних чисел, ані хороших, ані поганих. Є «улюблені», є «символічні», але одні і другі — це чисто суб’єктивне поняття. Улюблені — для одних, але необов’язково для інших. Символічні — у конкретному контексті, а не взагалі, завжди і всюди.
Якщо у Святому Письмі якісь числа символічні чи мають негативне значення — то вони такі у тому конкретному біблійному контексті, а не у кожному моменті. Те ж саме стосується «числа звіра» — 666 з Книги Одкровення. Самі по собі цифри 6 чи навіть число 666 не мають жодного негативу. Натомість у конкретному контексті, в якому писалася Книга Одкровення, це мало свою символіку і значення. Скоріше за все, як говорить більшість сучасних дослідників, число 666, записане гебрайською, дає скорочення імені «Нерон», тобто імператора, який найбільше переслідував християн у І ст., і став уособленням зла. Зрештою, деякі ранні манускрипти мають не 666 у тексті Об’явлення Йоана Богослова, а 616. Про це теж говорить у ІІ ст. св. Іриней Ліонський, вважаючи, щоправда, що це якась помилка.
Часом стаються з цього дослівного прив’язування до чисел кумедні випадки. У 1998 році на прохання віруючих храму Трійці Живоначальної у Воронцові номер московського автобусного маршруту, що проходить біля храму, був змінений з 666 на 616, тобто з одного варіанту «числа звіра» на інший. І нічого їм не сталося, їздили спокійно.
Клієнти Monobank зіткнулися із важливими змінами у політиці банку. Згідно з повідомленнями ЗМІ, фінансова установа…
Мобілізаційний резерв України зараз складає 3,7 млн чоловік. Про це йдеться у статті видання The…
На Закарпатті викрито чергову схему ухилення від мобілізації – серед підозрюваних посадовці, медики та експравоохоронці…
За повідомленням синоптика Діденко в Україні завтра, 23 листопада, дуже волого. Дощ, мокрий сніг та…
Відьма зробила прогноз Тарологиня та відьма Тетяна Гай спрогнозувала, що на росію чекає нещасливе майбутнє.…
Складні погодні умови, що склалися 21 листопада майже по всій Україні, наприкінці тижня охоплять усі…