Нацбанк регулярно викуповує валюту на міжбанку. Цим не дає можливості суттєво зміцнитися гривні. Про це в коментарі Gazeta.ua розповів економіст Олександр Охріменко.
“Якщо НБУ буде і далі скуповувати долари, то на міжбанку американська валюта коштуватиме 26 гривень. В обмінниках – 25,4 гривень. Якби НБУ не викуповував надлишок валюти, то долар вже міг коштувати 20 гривень”, – говорить Охріменко.
На думку експерта, курс долара почне знову зростати у серпні.
“Діє сезонний фактор: влітку долар дешевшає, взимку – дорожчає. Раніше люди боялися витрачати валюту. Чекали, що курс долара підскочить до 50 гривень, як казала голова НБУ Валерія Гонтарева.
Але коли долар упав, то зрештою люди почали активніше продавати валюту. Гроші витрачають на ремонти, купівлю авто, побутової техніки”, – додав Олександр Охріменко.
Курс гривні в Україні працює на спадах і підйомах. Коли продаємо врожай і отримуємо виручку, зміцнюється. Закуповуємо енергоресурси до зими — падає. Не маємо сегментів економіки, що пом’якшували б ці стрибки, каже фінансовий аналітик Олексій Кущ.
Вони переносять війну туди, звідки вона прийшла На цих кадрах — бійці 1-го окремого центру…
Залізо має воювати. Людина — жити й перемагати. Наземні роботизовані комплекси — це технологічна перевага,…
Морська піхота — це про характер, витримку й готовність діяти там, де найважче.Тут немає випадкових…
Безпілотні системи - це очі війська, його точна міць і смертельний вирок для ворога. Пілоти…
«Я відчуваю себе на своєму місці» Бо в Третьому корпусі кожен може розкрити свою роль…
‼Історія порятунку коханої людини на полі бою! 🔺Будь як “Сирена” і приєднуйся до батальйону безпілотних…