Categories: Цікаво

Найстарші діти у родині успішніші, ніж їхні брати та сестри – німецькі вчені

Діти, народжені першими у родині, на 24% стають топ-менеджерами та займають керівні посади частіше, ніж ті, хто народився другими, й на 28% успішніші за тих, хто народився третіми й далі.

Такі результати дослідження представили фахівці Інституту економіки IZA у Бонні (Німеччина), йдеться на The New York Post.

Аналітичні дані фахівці пояснюють тим, що найстарші діти у родині із раннього віку перебирають на себе роль лідера, намагаються бути більш емоційно стабільними, наполегливими, брати на себе відповідальність та проявляти ініціативу у різних життєвих ситуаціях.

У підлітковому віці це виявляється у бажанні завоювати батьківську довіру, наприклад, читаючи книги та проводячи час над домашніми завданнями.

За даними німецьких дослідників, молодші діти у родині зазвичай проводять на годину менше за книжками, ніж їхні старші брати й сестри.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Йдеться не про анатомію, вважають учені, оскільки результати дослідження показали, що коли найстарша дитина покидає сім’ю, її лідерські функції перебирає на себе наступна за старшинством.

Серед багатьох факторів впливу на те, що перша дитина успішніша, фахівці називають суворість батьків. За першою дитиною наглядають більше, вимагають слухняності, ставляться до неї суворіше. Коли ж народжується друга й всі наступні – батьки стають менш вимогливими, вважають фахівці.

“Першу дитину можна назвати своєрідною “морською свинкою”, тому що до її появи батьки не мали досвіду виховання нащадків. Через це дорослі мають більше очікувань та вимог до неї. Пізніше старші діти займають домінантну позицію у стосунках із молодшими братами і сестрами”, – розповів доктор Фран Волфіш.

annashchesna

Recent Posts

Своя роль є для кожного.

Своя роль є для кожного. Катерина опановує військову справу за обраним фахом. У великій армії…

1 день ago

Як багато можна встигнути до 24 років?

Анастасія вже встигла пройти шлях, який для багатьох здається неймовірним: опанувала сучасну артилерійську техніку, отримала…

2 дні ago

Бліц із Мішею Крупіним 🎤

Бліц із Мішею Крупіним 🎤 Короткі запитання — швидкі відповіді та трохи більше про людину,…

1 тиждень ago

У Міноборони прокоментували звільнення Хмари з військової служби

Новопризначений міністр оборони Євгеній Хмара звільнений з військової служби на підставі підпункту «е» пункту 3…

1 тиждень ago

Віруючий, який не вбиває, а доставляє нашим хлопцям на передову провізію за допомогою дрону-бомбера

Це історія про вибір, віру та службу. До повномасштабної війни він був служителем монастиря. Після…

1 тиждень ago

«Картонковий Майдан» очима Кремля: як російська пропаганда використовує протести на підтримку Федорова

З середини липня 2026 року в Києві та десятках інших українських міст – від Львова…

1 тиждень ago