З початку 2014 року в України винесли 36 вироків за статтею про “Заклики до повалення влади”, які були озвучені в публічних постах в соціальних мережах, повідомляє 24 канал.
З початку 2017 року було відкрито 28 кримінальних справ проти адміністраторів сепаратистських груп за поширення закликів до насuльницького розвалу конституційного ладу або захоплення влади.
Журналісти знайшли у відкритому реєстрі судових рішень понад 50 вироків за статтею 109 (“Дії, спрямовані на насuльницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади”).
З них 36 так чи інакше пов’язані з поширенням відповідних закликів через соціальні мережі, – йдеться в повідомленні.
Половина цих вироків стосується адміністраторів сепаратистських груп у заборонених соцмережах “ВКонтакте” і “Однокласники”, які діяли у Києві, Черкаській, Житомирській, Закарпатській та інших областях.
Декілька справ стосуються не адміністраторів, а громадян, які робили репости сепаратистських матеріалів на власних сторінках в соцмережах.
“Наявність у обвинувачених від кількох десятків до кількох сотень друзів або передплатників дозволила суду трактувати такі дії як “поширення закликів”,– повідомляється у статті.
Вироки по статті 109 були винесені не тільки за сепаратистську діяльність. Так, у лютому 2016 року суд міста Суми розглядав справу 22-річного студента, який на своїй сторінці “ВКонтакте” під ніком “Богдан Мазепа” перепостив повідомлення однієї з націоналістичних груп.
“Спокійної ночі, не дамо відродитися совку, не дамо толерантній Європі змусити нас прийняти біженців. Повaлимо yряд і встановимо ОСОБА_3 на чолі з пoвстанцями”, – саме таке повідомлення розмістив на своїй сторінці студент.
Передбачене статтею 109 ККУ покарання за такі заклики – до трьох років позбавлення волі. У вироках, які виносили українські суди щодо соцмереж, майже усі покарання призначені умовно. Обвинувачені, як правило, укладали угоду зі слідством або визнавали вину в залі суду, тож суд і враховував це як пом’якшуючу обставину і звільняв від покарання з випробувальним терміном від одного року до трьох.
Українцям розповіли все про виплату однієї тисячі гривень, як оформити Виплата 1 тис. гривень: розробляється…
Останніми роками цифровізація документообігу в Україні розвивається семимильними кроками. Серед іншого в мобільному застосунку «Дія»…
Ракетно-дронові удари РФ скоротили потужності виробництва електроенергії в Україні. І російські удари, очевидно, продовжаться. Які…
Холодний вітер і дощ, місцями зі снігом, що пройшлися сьогодні Україною, завтра поступляться антициклону. Раніше…
І до чого тут Залужний? Народний депутат та секретар Комітету Верховної Ради з питань національної…
В Україні пенсіонери повинні обов’язково проходити ідентифікацію. У разі її відсутності виплати можуть бути призупинені.…