Categories: Події

Будьте обережні: за які пости в соцмережах можуть засудити в Україні

З початку 2014 року в України винесли 36 вироків за статтею про “Заклики до повалення влади”, які були озвучені в публічних постах в соціальних мережах, повідомляє 24 канал.

З початку 2017 року було відкрито 28 кримінальних справ проти адміністраторів сепаратистських груп за поширення закликів до насuльницького розвалу конституційного ладу або захоплення влади.

Журналісти знайшли у відкритому реєстрі судових рішень понад 50 вироків за статтею 109 (“Дії, спрямовані на насuльницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади”).

З них 36 так чи інакше пов’язані з поширенням відповідних закликів через соціальні мережі, – йдеться в повідомленні.

Половина цих вироків стосується адміністраторів сепаратистських груп у заборонених соцмережах “ВКонтакте” і “Однокласники”, які діяли у Києві, Черкаській, Житомирській, Закарпатській та інших областях.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Декілька справ стосуються не адміністраторів, а громадян, які робили репости сепаратистських матеріалів на власних сторінках в соцмережах.

“Наявність у обвинувачених від кількох десятків до кількох сотень друзів або передплатників дозволила суду трактувати такі дії як “поширення закликів”,– повідомляється у статті.

Вироки по статті 109 були винесені не тільки за сепаратистську діяльність. Так, у лютому 2016 року суд міста Суми розглядав справу 22-річного студента, який на своїй сторінці “ВКонтакте” під ніком “Богдан Мазепа” перепостив повідомлення однієї з націоналістичних груп.

“Спокійної ночі, не дамо відродитися совку, не дамо толерантній Європі змусити нас прийняти біженців. Повaлимо yряд і встановимо ОСОБА_3 на чолі з пoвстанцями”, – саме таке повідомлення розмістив на своїй сторінці студент.

Передбачене статтею 109 ККУ покарання за такі заклики – до трьох років позбавлення волі. У вироках, які виносили українські суди щодо соцмереж, майже усі покарання призначені умовно. Обвинувачені, як правило, укладали угоду зі слідством або визнавали вину в залі суду, тож суд і враховував це як пом’якшуючу обставину і звільняв від покарання з випробувальним терміном від одного року до трьох.

annashchesna

Recent Posts

“Масштабне посилення мобілізації набирає обертів, у ТЦК можуть мобілізувати кожного 10-го з цією професією”: ЗСУ, ВЛК

В Україні вже почали вручати повістки через пошту. Але суттєве покращення мобілізаційного процесу поки не…

13 хв. ago

“В Україну пре шалений мороз у -18 градусів і снігопад, на свята цю область накриє дика злива”: де негода буде на Різдво?

Погода у грудні в Україні дійсно дивує. Спершу сонячно, потім захурделить чи заллє дощами. З…

2 години ago

Вже з 1 січня: робота дитячих садків повністю зміниться – до чого готуватись батькам

Нововведення обіцяють принести значні зміни, які позитивно позначаться на кожній родині та допоможуть виховувати нове…

12 години ago

Бідні пенсіонери: держава змусить повернути частину пенсій – постраждають найнебагатіші

Недотримання цієї вимоги може призвести до неприємних наслідків, включаючи повернення незаконно виплачених коштів Для багатьох…

13 години ago

Ось це “подарунок” під ялинку: на початку 2025 року жорстко зменшать мобілізаційний вік

Ситуація починає набувати дедалі більших масштабів, і зниження мобілізаційного віку стане точкою неповернення На початку…

14 години ago

У ТЦК розповіли, як відстежують ухилянтів: підписуються спеціально

Олег Тимошенко, керівник Черкаського ТЦК, зізнався, що іноді переглядає пабліки, де повідомляють про місця видачі…

14 години ago