27 червня Microsoft повідомив про масовану хакерську атаку, перші повідомлення про яку розпочалися з України, а потім інформація про зараження почала з’являтися в 64 інших країнах, до числа яких входять Бельгія, Бразилія, Німеччина, Росія та США.
Відповідна інформація з’явилася у блозі компанії.
У Microsoft підкреслили, що в Україні було інфіковано 12,5 тисяч комп’ютерів.
За словами фахівців компанії, хакерську атаку було здійснено за допомогою віруса-здирника, що є новим варіантом Ransom:Win32/Petya, однак у той же час витонченішим за свого попередника.
Крім того, у Microsoft підтвердили вину софту M.E.Doc, який використовують у бухгалтерії та який створила українська компанія.
Зауважимо, що спочатку такі дані в компанії вважали виключно непрямими, але більш детальне дослідження підтвердило раніше подану заяву української кіберполіції – винен M.E.Doc. Весь процес було запущено в 10.30 27 червня і до обіду загроза поширилася на компанії по всій Україні. А сталося все після легального оновлення програми.
До слова, у Microsoft зауважили, що їхній безкоштовний антивірус Windows Defender зумів розпізнати загрозу, відтак користувачам порадили вчасно оновлювати операційну систему, адже нові версії містять захист від усіх сучасних загроз.
Читайте також: Стало відомо, скільки “пожертв” отримали хакери, нічого не розблокувавши
Як пише ресурс Ain.ua, загалом вірус виявився не таким”злим”, як WCry: тоді постраждало до 300 тисяч комп’ютерів у 150 країнах, зловмисники отримали понад 100 тисяч доларів, щоправда в межах України ця хакерська атака була найбільшою в історії.
Нагадаємо, 27 червня комп’ютерні мережі низки українських підприємств та установ зазнали масштабної кібератаки з 14 години за київським часом.
Хакерські атаки здійснюють за допомогою вірусу Petya, який використовує недоліки операційних систем і шифрує файли.
У "Резерв+" стався масштабний збій У мобільному застосунку "Резерв+" стався у четвер, 19 грудня. Користувачі…
На українців очікує важливий період, коли потрібно передати показники лічильника електроенергії. Оскільки попереду Новий рік,…
Де встановлюють дорожній знак «авто зі стрілкою» Зазвичай дорожній знак «автомобіль зі стрілкою» застосовується в…
Перехід на ринкове ціноутворення створює умови для посилення конкуренції серед страховиків, а українцям надасться різноманітне…
Автострахування зазнає кардинальних змін з нового року. Вони настільки глобальні, що це називають реформою. Першочергово…
Середній курс продажу долара піднявся до 42,05 гривень, а курс євро зріс до 44,35 гривень.…