Український сервіс швидких мікропозик Taplend потрапив в акселеративну програму італійського банку Sella (Gruppo Banca Sella) – SellaLab. За умовами програми, команда пройде п’ятимісячну акселерацію в місті Бьелла в П’ємонті і місячну програму в Фінтех-акселератор Level39 в Лондоні. Також стартап отримає 75 000 євро інвестицій від банку.
Сервіс покликаний вирішити дві проблеми позичальників: повільний процес отримання грошей і високі процентні ставки. За допомогою Taplend користувач може або позичити гроші у друзів зі списку контактів (телефонної книжки або Facebook), або взяти позику у банку через додаток на iPhone. У першому випадку транзакція проходить без будь-яких комісій. Якщо ж жоден з друзів не підтвердив запит про позику або позичив недостатню суму, додаток покаже користувачеві банківські пропозиції по мікрокредитів.
Taplend заснували Віктор Ігнатюк та Сергій Матчук. Це не перша акселеративна програма стартапа: раніше Taplend пройшов акселерацію на Technation в Казахстані, а потім – в краківському hub: raum за програмою # WARP4. У лютому 2016 роки команда привернула $ 120. 000 ангела і стала партнером холдингу Softinvest (на яких умовах – сторони не розкривають).
Наступним кроком мало би бути запуск платформи в США – тестовими майданчиками повинні були стати легендарні університети Берклі і Стенфорд. Однак плани змінилися – Taplend змістив фокус в бік Європи. «На жаль або на щастя, життя внесло корективи: спочатку один наш партнер не зміг виконувати зобов’язання, а потім і другий – PayPal, налагодження роботи з яким зайняло багато часу і ресурсів наших розробників. З огляду на обставини, що склалися, ми вирішили відкласти запуск в Америці і переорієнтуватися на ринок Європи », – пояснив засновник і CEO Taplend Віктор Ігнатюк. Сервіс ще не запущений, орієнтовних термінів в компанії не називають.
З представниками Sella Bank Ігнатюк познайомився в Копенгагені на конференції з фінансових інновацій Money 20/20 і дізнався про акселеративну програму для Фінтех-стартапів. Taplend пройшов відбір у фінал, а потім – до четвірки кращих команд на акселерацію в SellaLab. «Тепер збираємо речі і готуємося до від’їзду. Спочатку оговтується в Італію, а останній місяць програми проведемо в Level39 – без перебільшення, кращому в світі місці для розвитку Фінтех-інновацій », – розповів Віктор.
Крім грошей та навчання, стартап отримає доступ до всіх API італійського банку, ліцензія якого дозволяє Taplend запустити сервіс в усіх країнах Європи, а також доступ до клієнтської бази Sella Bank. До слова, це один з найстаріших і найбільш інноваційних банків Італії – Banca Sella був заснований в 1886 році, а в 2016-м ввів окремий Фінтех-напрямок, який розвиває у власному акселератор SellaLab.
В Україні воєнний стан і загальна мобілізація триває до 8 лютого 2025 року. Президент може…
Українське законодавство спрямоване на запобігання подібним злочинам та захист природної спадщини Охорона навколишнього середовища, включаючи…
Співробітники оперативно-розшукового відділу «Тячів» Мукачівського прикордонного загону викрили організаторів схеми незаконного переправлення осіб через кордон.…
Процес отримання відстрочки від мобілізації потребує уважного підходу та розуміння нюансів. Навіть наявність адміністративних штрафів…
Такі зміни є частиною загальної стратегії Європейського Союзу щодо модернізації та посилення контролю над своїми…
Таким чином, важливість цієї доплати важко переоцінити, оскільки вона допомагає значно покращити фінансове становище людей…