З 1 серпня 2017 року почне діяти Угода про вільну торгівлю між Україною та Канадою. Вона передбачає безмитне ввезення автомобілів. Що можна буде купити і за скільки.
UPDATE. Згідно з останньою інформацією, безмитного ввезення авто з Канади з 1 серпня не буде, замість цього буде просто діяти знижена мито 6,1%. Поки ця інформація уточнюється.
Деякі автолюбителі, прочитавши заголовки новин про безмитне ввезення з Канади, тут же кинулися перераховувати “заначки” або на сайти – оцінювати, за скільки можна “скинути” свій старенький ланос, щоб в серпні вже замовляти заморську обновку.
Але, хоча сама по собі новина безумовно хороша, особливих приводів для радості поки немає. Угода вельми детально прописує, які машини можна буде завозити без мита. І вибір виявляється досить вузьким.
Спробуємо розкласти все по поличках.
Я зможу ввезти будь-який автомобіль з Канади?
Мова йде не про будь-яку машину з території Канади. А лише про автомобілі, які були зроблені на території Канади.
Тобто ви не зможете ввозити без мита будь-який автомобіль, який ви можете купити в Канаді. Угода діє тільки по відношенню до автомобілів канадського виробництва.
Канада не належить до числа лідируючих автомобільних держав світу і заводів тут не так вже й багато.
По суті вибір зводиться до кількох брендам. Це Toyota і Lexus, Honda і Acura, Chrysler, Dodge, Jeep, Ford, Lincoln, General Motors і Volkswagen (правда, представлений однією єдиною моделлю).
Та облиште, Toyota – це круто! Чому не радіти?
Тому що ввезти з нульовим митом не вдасться усі підряд авта вищезазначених брендів.
В Угоді прописаний обсяг двигуна автомобілів, які підлягають безмитному ввезенню. Це двигуни від 2,2 до 3 л.
Іншими словами, нову Honda Civic, яка в досить непоганій комплектації в Канаді коштує від 20 тис. канадських доларів (приблизно $15 тис), не вийде. Тому, що у неї об’єм двигуна 1,8 л.
Якщо говорити про моделі, що потрапляють під дію Угоди, то це переважно великі кросовери.
Але і тут таїться підступ. Багато дуже популярних моделей, наприклад, Acura MDX, Lexus RX в Канаді випускаються з 3,5-літровими двигунами.
Тобто вони теж не потрапляють під дію Угоди про безмитне ввезення (мито на такі авто з такими моторами – 7%).
Без мита можна ввозити дизельні авто з об’ємом двигуна понад 2,5 л. Але в Канаді, як в США дизелі не дуже полюбляють. Частка таких авто від загального обсягу виробництва ледь досягає 20%. І, до речі, це теж в основному великі кросовери і позашляховики.
Так що ж я зможу купити?
Найбільше нововведення порадує любителів американського автопрому, зокрема, позашляховиків і сімейних мінівенів.
У Канаді збирають культові американські моделі спорткарів Dodge Challenger, Dodge Charger і Chevrolet Camaro. Але вони не проходять за обсягом двигуна.
З тих авто, які просочуються через всі щілини Угоди, можна виділити Toyota RAV4, Honda CR-V, Chrysler 300, Dodge Gran Caravan, Ford Edge.
У чому вигода?
За грубими оцінками (ми уточнимо ці цифри, поспілкувавшись з експертами) з урахуванням вартості доставки морем і 20%-ного ПДВ (який нікуди не дівається) автомобілі родом з Канади можуть коштувати українському покупцеві на 10-15% дешевше, ніж в Україні.
З огляду на вузький вибір доступних варіантів, навряд чи нововведення радикально відіб’ється на українському автомобільному ринку. Однак цінителі американського автопрому будуть вельми раді і не виключено, що оголошення про підбір “канадського автомобіля” неабияк розбавлять всюдисущі оголошення про “литовські тачки”. Хоча останні, зрозуміло, набагато дешевше.
Українцям розповіли, що заборонено передавати рідним у спадок Що українцям заборонено передавати рідним у спадок…
На міжбанку американська валюта піднялась на 12 копійок до 41,44-41,46 грн/долар (купівля-продаж). Як інформує "Кореспондент",…
У Мережі з'явилося чимало відео, де українці висміюють нову ініціативу нардепів За зберігання дров без…
Як зараховується стаж роботи, якщо працював за кордоном Українцям, щоб вийти на пенсію потрібно напрацювати…
Українцям розповіли все про виплату однієї тисячі гривень, як оформити Виплата 1 тис. гривень: розробляється…
Останніми роками цифровізація документообігу в Україні розвивається семимильними кроками. Серед іншого в мобільному застосунку «Дія»…