Як повідомляє interner.ua, вірус бере інформацію з телефонної книжки користувача, вибираючи один з контактів і підставляючи його ім’я як відправника MMS-повідомлення.
Таким чином, жертва бачить, що йому прийшла фотографія нібито від одного. Після кліка на файл на смартфон встановлюється заражений додаток з розширенням.apk.
Так, після попадання вірусу на смартфон шкідлива програма поширюється далі по контактам жертви. А крім цього, вона дізнається баланс рахунку і переводить гроші зловмисникам. Додаток показуває користувачеві фейкові сторінки банківських додатків, змушуючи його вводити дані своєї карти, після чого також відбувалося списання грошових коштів.
– Ця загроза спрямована на користувачів ОС Android – клієнтів банків, які використовують SMS-банкінг і користувачів мобільних банківських додатків.
Характерно, що антивірусні програми, встановлені на телефонах жертв, ні на одному з етапів роботи вірусу детектували додаток як шкідливе (і продовжують його не детектувати). Антивіруси в цій ситуації просто не допомагають, – сказав керівник відділу динамічного аналізу шкідливого коду Group-IB Рустам Міркасимов.
Нагадаємо, що компанія-розробник програмного забезпечення M.E.Doc визнала факт злому участь свого сервісу в масштабній кібератаці вірусом Petya на українські ПК.
Як зараховується стаж роботи, якщо працював за кордоном Українцям, щоб вийти на пенсію потрібно напрацювати…
Українцям розповіли все про виплату однієї тисячі гривень, як оформити Виплата 1 тис. гривень: розробляється…
Останніми роками цифровізація документообігу в Україні розвивається семимильними кроками. Серед іншого в мобільному застосунку «Дія»…
Ракетно-дронові удари РФ скоротили потужності виробництва електроенергії в Україні. І російські удари, очевидно, продовжаться. Які…
Холодний вітер і дощ, місцями зі снігом, що пройшлися сьогодні Україною, завтра поступляться антициклону. Раніше…
І до чого тут Залужний? Народний депутат та секретар Комітету Верховної Ради з питань національної…