34-річна мешканка Тюмені відмовилася лікувати свою дочку, у якої був ВІЛ. Трирічна дитина померла, а мати може отримати до 2 років колонії за статтею про вбивство з необережності.
34-річна жінка вважає себе ВІЛ-дисиденткою, вона заперечує існування вірусу імунодефіциту людини, йдеться на Meduza.
На сторінці у соцмережі ВКонтакте жінка часто репостила публікації з релігійних груп, які тепер видалила.
Вона поширювала й відео православного телеканалу “Спас”, в якому глава комісії Московського патріархату щодо захисту сім’ї Дмитро Смирнов розповідав, що ніякого ВІЛ насправді не існує.
“СНІД виникає не від вигаданого вірусу, а від чотирьох причин – стрес, депресія, руйнування щепленнями імунітету людини і зовнішня інтоксикація”, – стверджував Смирнов і пропонував своїм глядачам відмовлятися від аналізів на ВІЛ, щоб “не піддавати себе зайвому стресу”.
Жінка заразилася ВІЛ 4 роки тому. За даними прокуратури Тюменської області, про свій ВІЛ-позитивний статус вона знала з листопада 2013 року, а у червні 2014-го у неї народилася дочка.
Жінка відмовилася від лікування. Всупереч рекомендаціям місцевих лікарів, вона годувала дитину грудьми, збільшуючи ризик зараження.
У березні 2017 го жінка сама повідомила про те, що у її дочки виявили ВІЛ. Про це вона писала в одній з груп ВІЛ-дисидентів, яка називається “Рух проти афери ВІЛ/СНІД”.
У своєму пості жінка попросила допомоги у інших “дисидентів”, зазначивши, що її дочка у вкрай важкому стані: трирічна дівчинка “не сидить і не ходить”, у неї виявили багато інших захворювань.
Мати вважала, що це пов’язано з вакцинацією від гепатиту, хоча симптоми могли свідчити про поширення ВІЛ-інфекції.
У лютому 2017 року дівчинці поставили діагноз “ВІЛ-інфекція 4В-стадії” – це предтермінальна стадія хвороби. Однак мати все одно відмовлялася її лікувати.
Тюменський лікарі, в свою чергу, написали в місцеву прокуратуру і зажадали заборонити в Росії організації ВІЛ-дисидентів. У квітні 2017 року дівчинка померла.
“Згідно з висновком судово-медичної експертизи, своєчасне обстеження та лікування ВІЛ-інфекції у дитини з моменту народження дозволило б домогтися ремісії захворювання і значно збільшити тривалість його життя з цією патологією”, – йдеться в повідомленні обласної прокуратури.
У регіональному управлінні слідчого комітету додали, що коли дівчинка вже перебувала в критичному стані, мати дитини погодилася на лікування – однак врятувати дівчинку лікарі не змогли.
Мати дитини судитимуть. Жінку звинувачують за частиною 1 статті 109 КК РФ (“спричинення смерті з необережності”). Їй загрожує до 2 років позбавлення волі.
Відмова від лікування дітей – норма для ВІЛ-дисидентів. У Тюменській області більше 30 дітей з ВІЛ (12 з них – у важкому стані) не отримують лікування через те, що батьки категорично відмовляються від терапії.
Згідно із законом, умисна відмова батьків лікувати дитину з хронічним захворюванням прирівнюється до загрози життю і може привести до позбавлення батьківських прав.
На практиці змусити батьків лікувати дітей від ВІЛ дозволяє тільки рішення суду.
Обвал гривні? Експерти спрогнозували, скільки невдовзі коштуватиме долар. Здорожчання готівкового долара очікується вже до кінця…
У 2025 році чорнобильці зможуть отримати надбавки до пенсій в розмірі 2361 грн. Про це…
В Україні вже почали вручати повістки через пошту. Але суттєве покращення мобілізаційного процесу поки не…
Погода у грудні в Україні дійсно дивує. Спершу сонячно, потім захурделить чи заллє дощами. З…
Нововведення обіцяють принести значні зміни, які позитивно позначаться на кожній родині та допоможуть виховувати нове…
Недотримання цієї вимоги може призвести до неприємних наслідків, включаючи повернення незаконно виплачених коштів Для багатьох…