Команда інженерів на чолі з Джошуа Смітом представила прототип телефону, який працює без акумулятора.
Статтю розробників опублікував журнал “Proceedings of the ACM on Interactive, Mobile, Wearable and Ubiquitous Technologies”.
“Ми зібрали перший працюючий мобільний телефон, який майже не споживає енергії”, – пояснює один з інженерів.
Енергію пристрій отримує з навколишнього середовища, а саме використовує світло і радіохвилі.
За визнанням розробників, для того щоб домогтися цього, їм довелося докорінно переглянути саму концепцію роботи стільникових телефонів. Обмін їх з “вишками” зв’язку відбувається по цифрових каналах, а сам апарат виробляє перетворення аналогового сигналу мікрофона в цифровий і назад. При здійсненні дзвінка цей процес вимагає близько 800 мВт, тоді як новому прототипу досить в тисячі разів менше: всього 3,5 мкВт.
“Хитрість” полягає в тому, що оцифровки на пристрої при цьому не проводиться. Аналоговий сигнал вібрацій мікрофона за рахунок зворотного розсіювання перевипромінюється безпосередньо на “базову станцію”, яка для цього повинна перебувати в безпосередній близькості, в декількох метрах від апарату.
Мінімальна кількість енергії, яка потрібні прототипу для роботи, він отримує з фонових радіохвиль, а також з мініатюрної сонячної батареї, які разом дозволяють йому транслювати сигнал на станцію в 15 м від пристрою.
Команда інженерів на чолі з Джошуа Смітом представила прототип телефону, який працює без акумулятора. Статтю розробників опублікував журнал “Proceedings of the ACM on Interactive, Mobile, Wearable and Ubiquitous Technologies”. “Ми зібрали перший працюючий мобільний телефон, який майже не споживає енергії”, – пояснює один з інженерів. Енергію пристрій отримує з навколишнього середовища, а саме використовує світло і радіохвилі. За визнанням розробників, для того щоб домогтися цього, їм довелося докорінно переглянути саму концепцію роботи стільникових телефонів. Обмін їх з “вишками” зв’язку відбувається по цифрових каналах, а сам апарат виробляє перетворення аналогового сигналу мікрофона в цифровий і назад.
При здійсненні дзвінка цей процес вимагає близько 800 мВт, тоді як новому прототипу досить в тисячі разів менше: всього 3,5 мкВт. “Хитрість” полягає в тому, що оцифровки на пристрої при цьому не проводиться. Аналоговий сигнал вібрацій мікрофона за рахунок зворотного розсіювання перевипромінюється безпосередньо на “базову станцію”, яка для цього повинна перебувати в безпосередній близькості, в декількох метрах від апарату. Мінімальна кількість енергії, яка потрібні прототипу для роботи, він отримує з фонових радіохвиль, а також з мініатюрної сонячної батареї, які разом дозволяють йому транслювати сигнал на станцію в 15 м від пристрою.
Нововведення обіцяють принести значні зміни, які позитивно позначаться на кожній родині та допоможуть виховувати нове…
Недотримання цієї вимоги може призвести до неприємних наслідків, включаючи повернення незаконно виплачених коштів Для багатьох…
Ситуація починає набувати дедалі більших масштабів, і зниження мобілізаційного віку стане точкою неповернення На початку…
Олег Тимошенко, керівник Черкаського ТЦК, зізнався, що іноді переглядає пабліки, де повідомляють про місця видачі…
Поліція Рахівщини затримала 46-річного закарпатця, який п’яним вбив знайомого ножем у чужому будинку. Про це…
Українські вчителі, які викладають у 5–9 класах, почали ставити оцінки школярам за новою системою. Основна…