Телефони скоро попрощаються з акумуляторами

Команда інженерів на чолі з Джошуа Смітом представила прототип телефону, який працює без акумулятора.

Статтю розробників опублікував журнал “Proceedings of the ACM on Interactive, Mobile, Wearable and Ubiquitous Technologies”.

“Ми зібрали перший працюючий мобільний телефон, який майже не споживає енергії”, – пояснює один з інженерів.

Енергію пристрій отримує з навколишнього середовища, а саме використовує світло і радіохвилі.

За визнанням розробників, для того щоб домогтися цього, їм довелося докорінно переглянути саму концепцію роботи стільникових телефонів. Обмін їх з “вишками” зв’язку відбувається по цифрових каналах, а сам апарат виробляє перетворення аналогового сигналу мікрофона в цифровий і назад. При здійсненні дзвінка цей процес вимагає близько 800 мВт, тоді як новому прототипу досить в тисячі разів менше: всього 3,5 мкВт.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

“Хитрість” полягає в тому, що оцифровки на пристрої при цьому не проводиться. Аналоговий сигнал вібрацій мікрофона за рахунок зворотного розсіювання перевипромінюється безпосередньо на “базову станцію”, яка для цього повинна перебувати в безпосередній близькості, в декількох метрах від апарату.

Мінімальна кількість енергії, яка потрібні прототипу для роботи, він отримує з фонових радіохвиль, а також з мініатюрної сонячної батареї, які разом дозволяють йому транслювати сигнал на станцію в 15 м від пристрою.

Команда інженерів на чолі з Джошуа Смітом представила прототип телефону, який працює без акумулятора. Статтю розробників опублікував журнал “Proceedings of the ACM on Interactive, Mobile, Wearable and Ubiquitous Technologies”. “Ми зібрали перший працюючий мобільний телефон, який майже не споживає енергії”, – пояснює один з інженерів. Енергію пристрій отримує з навколишнього середовища, а саме використовує світло і радіохвилі. За визнанням розробників, для того щоб домогтися цього, їм довелося докорінно переглянути саму концепцію роботи стільникових телефонів. Обмін їх з “вишками” зв’язку відбувається по цифрових каналах, а сам апарат виробляє перетворення аналогового сигналу мікрофона в цифровий і назад.

При здійсненні дзвінка цей процес вимагає близько 800 мВт, тоді як новому прототипу досить в тисячі разів менше: всього 3,5 мкВт. “Хитрість” полягає в тому, що оцифровки на пристрої при цьому не проводиться. Аналоговий сигнал вібрацій мікрофона за рахунок зворотного розсіювання перевипромінюється безпосередньо на “базову станцію”, яка для цього повинна перебувати в безпосередній близькості, в декількох метрах від апарату. Мінімальна кількість енергії, яка потрібні прототипу для роботи, він отримує з фонових радіохвиль, а також з мініатюрної сонячної батареї, які разом дозволяють йому транслювати сигнал на станцію в 15 м від пристрою.

annashchesna

Recent Posts

Не лише ТЦК: чоловікам розповіли, хто може виписати їм повістку

Згідно з новим законом про мобілізацію, прийнятим в Україні, чоловіки віком від 18 до 60…

1 годину ago

Справжній екшн на Закарпатті: роми прийшли до ТЦК зі зброєю відбивати односельця

Пізно ввечері надійшли повідомлення про неспокій у Виноградові, що розташований у Закарпатській області, біля місцевого…

4 години ago

На пенсії українцям грошей не дали: до чого готуватись

Подробиці До чого готуватися українським пенсіонерам Кабмін не зможе використати фінансову підтримку від США на…

6 години ago

Дoлaр звaлився щe бiльшe: бaнки тa oбмiнники сeрйoзнo змiнили курс вaлют

Чим це викликано Національний банк України (НБУ) другий день поспіль знижує офіційний курс долара щодо…

7 години ago

Українцям заборонять продавати свої машини: нові правила вже підготували

До чого готуватись? Українцям готують зміни правил оптової та роздрібної торгівлі вживаними автомобілями. Зокрема, пропонується…

9 години ago

До реєстру військовозобов’язаних внесуть дані всіх жінок від 17 до 60 років: що це означатиме?

Пояснення адвокатки Нещодавно президент підписав законопроєкт, який передбачає зміни в формуванні єдиного реєстру військовозобов'язаних, призовників…

10 години ago