Як заробітчанство в країні-окупанта руйнує сім’ї

Певна фінансова скрута змушує українців шукати кращої долі закордоном, частково і в Росії. У більшості випадків заробітчанство дозволяє виправити ситуацію – чоловікам та жінкам вдається поставити на ноги своїх дітей чи допомогти уже старим батькам. Проте, дуже часто такий вибір негативно впливає на самі сім’ї і призводить до їх розпаду.

За можливість модно вдягатися або вчитися коштом батьків діти гастарбайтерів часто платять зруйнованими долями, адже залишаються без батьківської уваги в критичні періоди дорослішання.

За даними дослідження Міжнародного жіночого правозахисного центру «Ла Страда-Україна», 60% наших співвітчизників наслідком трудової міграції називають розпад сім’ї. На цю проблему, зокрема, вказали 73% жителів Заходу країни й 58% та 59% – відповідно Сходу та Центру. При чому мова йде не лише про тих, хто їздить на довгий період у країни Європи чи Америки, а й, насамперед, заробітчан у РФ.

«Ізольованість від родини може мати серйозні психологічні наслідки, оскільки породжує відчуття постійної нестабільності, покинутості, жалю, самотності й призводить до емоційного відчуження, посилюючи ефект культурного шоку мігранток», – наголошує Аліса Толстокорова.

Дослідниця наводить дані опитування українських заробітчан, проведеного Українським інститутом соціальних досліджень імені Олександра Яременка, за яким на час відсутності батьків (або одного з батьків) діти залишаються вдома з матір’ю (44%), бабусею (35%), батьком (14%), сестрою (14%), братом (12%), дідусем (10%), тіткою чи дядьком (5%). А чимало дітей взагалі опиняються і без нагляду батьків, і поза увагою держави.  Часто у дітей трудових мігрантів зникає бажання самореалізуватися і самостійно заробляти гроші, адже батьки (чи хтось один з них) матеріально їх утримують, маючи відчуття провини. З цього випливає ще одна небезпека – валютизація стосунків. Тобто той, хто поїхав заробляти гроші, часто стає просто гаманцем для своїх рідних. Таким чином, вирішуючи матеріальну проблему, ми знаходимо іншу – моральну.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Окрім цього, заробітчанство часто є причиною подружньої зради – з цим зіштовхуються 90% сімей, які мають досвід тривалих заробітків у Росії.

Воно входить у трійку найчастіших причин, через які люди розлучаються. Витримати довгу розлуку в чужій країні, при постійній важкій роботі і самотності – це під силу не кожному.

Тож, варто задуватись чи вартує міцна сім’я тих зароблених грошей і тих нелюдських умов.

За матеріалами:

http://tyzhden.ua/News/58134

http://expres.ua/main/2016/03/05/176394-tryvali-zarobitky-kordonom-ruynuyut-90-simey

 

moderator

Recent Posts

Тепер долари просто не купиш: оприлюднили нову процедуру для валюти

Подробиці ПриватБанк оприлюднив нову процедуру для валюти На сайті ПриватБанку з'явилась дуже цікава новинка для…

22 хв. ago

Нові ПДР, мобілізація, НМТ-2024, Великдень: що чекає українців у травні

Які зміни відбудуться у травні У травні 2024 запрацює новий закон щодо мобілізації військовозобов'язаних українців.…

5 години ago

Чи “злетить” курс долара до 50 після вихідних

Згідно з прогнозом МВФ, до кінця 2027 року курс може досягти 50,4 грн/дол. Курс долара…

6 години ago

Овни – чекає чудовий день, Близнюки – буде сильно колошматити, Леви – нерви в коробочку: гороскоп

Астрологічний прогноз на 29 квітня Під впливом планети Меркурій наша комунікація буде яскравішою і дотепнішою,…

7 години ago

Кінець війни в Україні: залишилося 4 місяці, але розпочнеться вже з червня

Війна в Україні триває вже третій рік, і іноді спадає на думку, що жити в…

10 години ago

Життя чоловіків не буде колишнім: опубліковано нові обов’язки для кожного

Новий закон про мобілізацію, який стосується чоловіків віком від 18 до 60 років, встановлює низку…

12 години ago