facebook

“Приват” був пірамідою: Нацбанк озвучив результи незалежного аудиту

Дані аудиту ПриватБанку, проведеного міжнародною компанією Erst&Young (EY), підтверджують, що фінустанова до націоналізації функціонувала як фінансова піраміда.

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

“Усі висновки незалежного аудитора ще раз підтвердили зроблені НБУ оцінки щодо незадовільного фінансового стану ПриватБанку на момент націоналізації й обгрунтованість рішення держави щодо входження в капітал банку для захисту більше 20 млн його клієнтів і збереження фінансової стабільності в країні. Тому такі рішення ревізії і перегляду не підлягають”, – заявила заступник голови НБУ Катерина Рожкова під час засідання профільного комітету Верховної Ради.
Серед ключових висновків аудитора заступник голови НБУ виділила такі:

Резерви під знецінення кредитів та авансів клієнтів склали 184,3 млрд грн, що повністю підтверджує “дірку” в балансі банку на момент націоналізації, і катастрофічно низька якість активів.

Негативний балансовий і регулятивний капітал ПриватБанку станом на 31 грудня 2016 року становив мінус 882 млн грн. і мінус 2,6 млрд грн. відповідно. Це, в свою чергу, підтверджує необхідність додаткової капіталізації банку.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Підтвердження концентрації корпоративного кредитного портфеля банку в основних сферах бізнесу колишніх акціонерів – серед позичальників банку немає жодного великого підприємства, не пов’язаного з групою “Приват”.
Істотний обсяг знецінених кредитів склав 206,5 млрд грн, із них лише невелика частина – кредити фізособам і малому й середньому бізнесу (14,9 млрд грн). На думку НБУ, це говорить про ризиковану кредитну політику, яка проводилася колишнім менеджментом.

“Для порівняння: обсяг коштів населення в банку на момент входження держави в капітал становив 151,2 млрд грн. Тобто, у банку до націоналізації не було ресурсів для повернення вкладів. ПриватБанк був фінансовою пірамідою”, – наголосили в НБУ.

Зі 178,4 млрд грн кредитів юридичним особам і 15,3 млрд грн фінансового лізингу заставами забезпечені лише 23,7 млрд грн.

“Через відсутність застав позичальники не зацікавлені в погашенні кредитів, а стягнення заборгованості в судовому порядку є надважким”, – пояснили в Нацбанку.

Заступник голови НБУ повідомила, що аудитори не підтверджують достовірність даних, викладених у річному звіті ПриватБанку 2015 року, акцептованої попереднім аудитором – PwC.
“Фактично це означає, що знецінення кредитів могло статися як у 2016, так і в попередні роки”, – додала вона.

За її словами, в завдання EY не входило вивчення проблематики інсайдерських кредитів ПриватБанку в рамках підготовки висновку звітності банку за 2016 рік. Підтвердження інсайдерського характеру кредитів, наданих ПриватБанком колишнім пов’язаним особам, входить до переліку завдань forensic audit, який повинен завершитися до кінця вересня цього року.

“Позови, якими оскаржується націоналізація [ПриватБанку], не можуть привести до повернення банку попереднім власникам, адже, згідно зі статтею 41 закону України “Про систему гарантування вкладів фізичних осіб”, держава як інвестор не може бути позбавлена права власності на придбані акції банку, і такі акції не можуть бути витребувані у держави на користь попереднього власника”, – підсумувала Рожкова.

Як повідомляв “Обозреватель”, раніше в мережі з’явилося листування одного з керівників ПриватБанку зі співробітником Нацбанку, з якого випливає, що чиновники НБУ брали участь у процесі реструктуризації кредитів “Привату”.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...