facebook

Поїздки в ЄС на авто: українським водіям доведеться отримувати нові права

З 1 січня 2018 роки так звані “міжнародні” водійські права перестануть діяти на території Європейського Союзу.

Про це повідомляє ЦТС із посиланням на AUTO-Consulting.

При цьому до листопада 2017 року має завершитися процес впровадження директив ЄС, що стосуються водійських прав.

Як пояснив начальник головного сервісного центру МВС України Владислав Криклій, водіїв з України з безстроковими посвідченнями вже зараз іноді не пускають у країни ЄС, а з 1 січня 2018 роки так звані “міжнародні” права перестануть бути дійсними в Євросоюзі.

Зазначається, що тепер для того, щоб отримати водійські права нового зразка, не потрібно буде заново здавати ПДР. Необхідно буде всього лише пройти медогляд і підтвердити своє здоров’я. Вартість нових водійських посвідчень із чіпом буде на кілька відсотків дорожчою, ніж нинішні права вартістю 201 грн.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

“Ми також пропонуємо встановити в посвідченнях мікрочіпи. Наші сервісні центри вже забезпечені всім необхідним обладнанням, це убезпечить людей від підробок”, – заявив Криклій.

Нові права будуть видаватися максимум на 15 років, а для їхнього отримання водії повинні будуть пройти обов’язковий медогляд. Для водіїв вантажівок цей термін скоротиться до 5 років. Крім того, медогляд для водіїв вантажівок і автобусів може бути більш ретельним, ніж для інших. Також строгі правила проходження медогляду передбачені для водіїв віком від 50 років – їм доведеться проходити його кожні три або п’ять років.

Як повідомляв “Обозреватель”, впровадження директив Європейського Союзу щодо водійських посвідчень взяв на себе Кабінет міністрів України.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...