Реформа Гройсмана залишить українців без гроша

Вступ в силу пенсійної реформи істотно зменшить кількість пенсіонерів, який виходять на пенсію щорічно.
Згідно з проектом реформи, пенсійний вік в Україні, як і раніше, залишиться на рівні 60 років, пише From-Ua з посиланням на Рoliteka.net.

Однак, для того щоб вийти на пенсію, в наступному році знадобиться 25 років стажу. І з кожним роком ця вимога буде збільшуватися на 12 місяців.

За підсумком, вже в 2028 році для пенсії в 60 потрібно відпрацювати вже 35 років. Через десять років, 35 років стажу матимуть тільки 55% 60-річних. Решті доведеться працювати без пенсії до 63 або 65 років.

Вимоги для виходу на пенсію в 63 роки також буде збільшувати на 12 місяців щорічно – з 15 до 25 років. А ось щоб вийти на пенсію в 65, як і зараз, 2028 року знадобиться всього лише 15 років стажу.

Нагадаємо, повноцінно ці нововведення запрацюють тільки в 2021 році. З наступного року і до кінця 2020 законопроект передбачає державну допомогу українцям, які досягли 60 років в період з 2018 по 2021 рік і при цьому мають менше необхідного стажу.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Відзначимо, що якщо набрати мінімальні 15 років стажу не вдається, пенсія не призначена. Замість цього держава гарантує соціальну допомогу.

Також уряд пропонує докупити бракуючий стаж. Вартість першого року стажу обчислюється за формулою: мінімальна зарплата х 22% х 24 (якщо один рік, якщо два – то помножити на 42). На даний момент мінімальний внесок – 702 гривні (22% від мінімальної зарплати). Щоб купити два роки стажу, потрібно заплатити 29 568 гривень.

annashchesna

Recent Posts

Своя роль є для кожного.

Своя роль є для кожного. Катерина опановує військову справу за обраним фахом. У великій армії…

1 день ago

Як багато можна встигнути до 24 років?

Анастасія вже встигла пройти шлях, який для багатьох здається неймовірним: опанувала сучасну артилерійську техніку, отримала…

2 дні ago

Бліц із Мішею Крупіним 🎤

Бліц із Мішею Крупіним 🎤 Короткі запитання — швидкі відповіді та трохи більше про людину,…

1 тиждень ago

У Міноборони прокоментували звільнення Хмари з військової служби

Новопризначений міністр оборони Євгеній Хмара звільнений з військової служби на підставі підпункту «е» пункту 3…

1 тиждень ago

Віруючий, який не вбиває, а доставляє нашим хлопцям на передову провізію за допомогою дрону-бомбера

Це історія про вибір, віру та службу. До повномасштабної війни він був служителем монастиря. Після…

1 тиждень ago

«Картонковий Майдан» очима Кремля: як російська пропаганда використовує протести на підтримку Федорова

З середини липня 2026 року в Києві та десятках інших українських міст – від Львова…

1 тиждень ago