Європейський суд з прав людини у Страсбурзі виніс перше рішення за скаргою проти України, пов’язаної з втратою контролю уряду над частиною території Луганської області, на користь держави.
Про це йдеться у рішенні, опублікованому на сайті суду, – передає Громадське.
Скарга була подана ув’язненим Олександром Хлебіком, який відбуває покарання за звинуваченням в кількох злочинах у Старобільську Луганської області. Він звернувся з позовом до ЄСПЛ проти України, стверджуючи, що держава порушила його право на здійснення чесного правосуддя, оскільки його апеляція, подана до апеляційного суду, розташованого в Луганську, не була розглянута, через окупацію міста у 2014 році бойовиками самоназваної «ЛНР».
У свою чергу, заступник міністра юстиції України Сергій Пєтухов підтвердив рішення Європейського суду з прав людини в справі Хлебік проти України.
«Справа стосувалася розгляду його апеляції, поданої до суду у Луганську, яке стало неможливим внаслідок окупації. Суд не знайшов порушень ст.6 Конвенції, фактично визнавши, що Україна зробила все можливе в умовах окупації частини її території для забезпечення права на справедливий суд для своїх громадян», – написав заступник міністра.
Нагадаємо
Меджліс кримськотатарського народу подав скаргу до Європейського суду з прав людини у зв’язку з тим, що російська влада додала його до списку екстремістських організацій і заборонила його діяльність.
Крім того, Європейський суд визнав прийнятність першого позову України до Російської Федерації за дії Москви в Криму в 2014 році, зокрема, за фактами порушення прав людини на півострові.
На міжбанку американська валюта піднялась на 12 копійок до 41,44-41,46 грн/долар (купівля-продаж). Як інформує "Кореспондент",…
У Мережі з'явилося чимало відео, де українці висміюють нову ініціативу нардепів За зберігання дров без…
Як зараховується стаж роботи, якщо працював за кордоном Українцям, щоб вийти на пенсію потрібно напрацювати…
Українцям розповіли все про виплату однієї тисячі гривень, як оформити Виплата 1 тис. гривень: розробляється…
Останніми роками цифровізація документообігу в Україні розвивається семимильними кроками. Серед іншого в мобільному застосунку «Дія»…
Ракетно-дронові удари РФ скоротили потужності виробництва електроенергії в Україні. І російські удари, очевидно, продовжаться. Які…