Об’єднання церков в Україні: що про це думають українці

День хрещення Русі-України відзначають в Україні 28 липня. Соціологічна група “Рейтинг” нещодавно провела опитування про те, що хотіли б українські віряни створити Єдину Помісну Церкву.

До 1029-ї річниці хрещення Русі-України у Києві відбулися урочисті заходи, зокрема вчора у центрі столиці пройшла хресна хода УПЦ (МП), сьогодні – літургія і хресна хода УПЦ (КП). Питання про об’єднання церков уже не вперше висувається на обговорення, і якщо порівнювати з попередніми роками, певні зміни в громадській думці вже відбулися.

Так, згідно з результатами дослідження соціологічної групи “Рейтинг”, 37% українців підтримують об’єднання церков, у 2014 році таких було 34%. Проти створення єдиної помісної церкви виступили 18% опитаних, а в 2014 році таких було значно більше – 25%. Ще по 23% українців не визначилися або байдуже до цього ставляться.

Єдина Помісна Церква в Україні: чи підтримують ідею українці

Найбільшу підтримку створення Єдиної помісної церкви висловили представники Української греко-католицької церкви (66%) і Української православної церкви Київського патріархату (61%). Натомість серед прихожан Української православної церкви (Московського патріархату) більше противників цієї ідеї (42%), ніж прихильників (23%).

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Об’єднання Церков має найбільшу підтримку на заході країни (61%). У центрі цю ідею підтримують 40%, не підтримують 17%, 43% не мають позиції. На півдні за створення Єдиної церкви 24% українців, проти – 25%. На сході України ця ідея майже не має підтримки: лише 11% – за, проти – 20%.

Ідею об’єднання Церков більш схильні підтримувати респонденти старшого віку, жінки, люди з вищою освітою і більш забезпечені.

Дві третини тих, хто підтримує ідею об’єднання, висловилися за створення Єдиної помісної церкви на базі УПЦ (КП), 16% – за об’єднання на базі УГКЦ, 7% – УПЦ (МП).

На базі якої конфесії слід об’єднати Церкви?

Загалом в Україні з 2014 року практично не збільшилася кількість прихожан УПЦ (КП) та УГКЦ. Зате кількість прихильників УПЦ (МП) зменшилася (з 22% до 17%). Разом з тим, зросла кількість тих, хто вважає себе віруючим, але не відносить до жодної з конфесій (з 24% до 31%).

До яких конфесій відносять себе українці?

Найбільше представників УПЦ (КП) на заході, в центрі і на півдні країни, найменше – на сході. Основний базис УГКЦ – на заході, УПЦ (МП) – на сході.

 

annashchesna

Recent Posts

“В Україні ці 3 групи літніх українців мають готуватися до сюрпризу, пенсія стане справжньою несподіванкою”: гроші, стаж

Коли людина досягає пенсійного віку і більше не може працювати, держава надає їй фінансову підтримку.…

5 години ago

“Жахливий вірус заражає все більше людей, хвороба здатна зруйнувати здоров’я і вбити”: страшні симптоми, біль і смерть

У новому році очікується значний приріст рівня захворювань на пташиний грип. У різних країнах влада…

6 години ago

Загострення на фронті та ядерна загроза: астрологічний прогноз для України на 2025 рік

Астролог підкреслив, що січень стане ключовим і найскладнішим місяцем для країни. Зимові місяці 2025 року…

7 години ago

Субсидії скоротять у 2025 році: боргів із комунальних послуг стане більше

Українців насторожили щодо урізання виплат субсидій на комуналку. Про це розповів лідер Союзу споживачів комунальних…

8 години ago

Мобілізація людей з інвалідністю: кого можуть призвати у 2025 році

Українцям розповіли про зміни та до чого краще готуватися. Згідно з українським мобілізаційним законодавством, чоловіки…

9 години ago

Пенсійний колапс: ситуація із виплатами пенсій за межею

Експерт увів у ступор ситуацією щодо виплат пенсій в Україні. В Україні економічний баланс між…

10 години ago