Наталія Костилєва, яка замається розслідування вбивства дівчини у Вишнівці, що на Тернопільщині, переконана, що правоохоронці досить часто застосовують тортури задля вибивання зізнань у підозрюваних. Особливо, за її словами, багато таких історій «вилізло» на Тернопільщіні після того, як підозрюваний у вбивстві місцевої випускниці 16-річний Василь Гнатюк розповів у суді про те, як над ним знущалися та били, щоб він підписав зізнання.
«Проблема з перевищенням повноважень при затриманнях та тортурами притаманні багатьом поліцейським, особливо це стало видно в Тернопільській області. За даними Міністерства юстиції, у 2015 році Україна програла 14 справ в Європейському суді з прав людини через порушення Статті 3 Європейської конвенції (заборона тортур). У 2015 році за порушення цієї статті потерпілі отримали з Держбюджету понад 150 тисяч євро компенсації морального збитку.
Часто побиття і сліди катувань представниками поліції зняти одразу не можна, адже до затриманого, як, наприклад, до неповнолітнього Василя Гнатюка нікого не допускали, окрім батька в нетверезому стані, який з родиною не проживає, і то лише після семи годин допиту без присутності батьків і адвоката. Але навіть якщо судово-медичне обстеження проведуть вчасно, деякі види катувань можна приховати, розповіли про це декілька екс-працівників поліції та адвокати. Наприклад, придушення пластиковим пакетом і протигазом, або побиття по голові пластиковою пляшкою, або підвішування майже не залишає видимих слідів на тілі, психологічний тиск і використання для залякування зброї або приниження чоловічої гідності взагалі виявити неможливо.
Рекомендації юристів: при затриманні, кажуть адвокати, треба просити, щоб родичів повідомили якнайшвидше, потім заявити, бажано у письмовій формі, що ви бажаєте скористуватись правовою допомогою адвоката», – написала у Facebook Наталія Костилєва.
Тернопільський адвокат Галина Саламандра, котра захищає права тернополянина Ігоря Козоріза, затриманого у Теребовлі за підозрою у грабежі та хуліганстві (його теж били й катували правоохоронці), якщо було жорстоке поводження чи незаконне затримання, радить одразу звертатися зі скаргою у прокуратуру. У лікарні вимагати приватне обстеження, без присутності працівників поліції, і на кожному етапі медичного обстеження зазначати про скарги. Звичайно, адвокат має допомогти скласти скаргу або заяву про кримінальне правопорушення, якщо дійсно нанесені тілесні ушкодження, й вимагати невідкладного обстеження.
Відтепер для молодих громадян віком від 18 до 24 років відкрита можливість приєднатися до елітних…
Легендарна 38 бригада морської піхоти: ставай рішучим і безжальним, як Аквамен 38-ма окрема бригада морської…
Це добровільна служба за контрактом для громадян віком з 18 до 24 років, яка дозволяє…
🎖⛰ «Ідіть до мене! Разом ми сильніші!» — з таким закликом до співвітчизників звертається Герой…
Національний банк України оштрафував АТ "Міжнародний інвестиційний банк", власником якого є Петро Порошенко, на 20,5…
🇺🇦 "Я не чекав, поки стане легше. Я просто підписав контракт." Назар — один із…