З початку 90-их років Росія була найпопулярнішою країною для українських заробітчан. Ще б пак – вільний перетин кордону, мінімум бюрократії і непогані гроші. Та з початком військової агресії РФ проти України ситуація кардинально змінилася.
Майже три чверті з тих, хто були за кордоном протягом останніх п’яти років, хотіли б поїхати знову на заробітки. Такі дані наводить соціологічна група «Рейтинг». Не зупиняють людей ні проблеми, з якими вони стикаються, ні, можливо, менші заробітки… Але змінюється вектор, куди б хотіли їхати: якщо в Росії працювали близько чверті опитаних заробітчан, то зараз в Росію готові їхати лише 6%. Тобто, падіння у понад чотири рази. Натомість, люди б хотіли працювати у Німеччині та Польщі, інших країнах ЄС.
І це не дивно. По-перше, люди розуміють, що в Україні ось уже четвертий рік триває війна з російськими окупантами. По-друге – можливостей заробляти там постійно меншає. Зараз в Мордорі вимагають постійної реєстрації, жорстко переслідують тих, хто був найнятий неофіційно, самі працедавці, побоюючись зайвих проблем, теж менш охоче беруть українців.
Частим явищем є невиплата зарплати українським робітникам. Спогадами про один із таких випадків поділився мешканець Волині Сергій, який працював на будівництві у Росії.
“Коли починалося будівництво нового об’єкта платили стабільно. А під час завершення робіт, зарплату починали виплачувати частинами і впроваджувати різні безпідставні штрафи”, – стверджує хлопець.
Та додає, що бували випадки, що людей, які більше “качали права”, відправляли в Україну. Жили робітники в жахливих умовах. На території будівництва, зазвичай, організовують житлові містечка. Заробітчани живуть в залізних вагончиках по шестеро людей. Всередині знаходяться ліжка в два яруси, які зварені з арматури або дерев’яні нари. Робітники досить часто вживають алкогольні напої.
Їхати на заробітки в Росію хлопець більше не планує. Адже його попередні роботодавці заборгували за роботу значні кошти, отримати які Сергій навіть не надіється.
Ще одна серйозна проблема для українців у Росії – це ставлення до них самих росіян. А ті сприймають Україну як ворога №2, після США. Серед мешканців РФ кількість негативно налаштованих до українців вже становить 56%, що на 9 відсоткових пунктів більше ніж у травні (було 47%). Фіксуються поодинокі випадки агресії щодо українців у великих російських містах.
Українські заробітчани зрозуміли – робота в Росії тепер є неприйнятною. І, не зважаючи на певні фінансові труднощі та необхідність годувати свої родини, вони намагаються працевлаштуватися в Україні або шукають способи виїхати на заробітки до країн ЄС, ринок праці яких тепер став значно доступнішим.
Джерала:
http://old.razumkov.org.ua
http://konkurent.in.ua
https://zaxid.net
https://tsn.ua
Відьма зробила прогноз Тарологиня та відьма Тетяна Гай спрогнозувала, що на росію чекає нещасливе майбутнє.…
Складні погодні умови, що склалися 21 листопада майже по всій Україні, наприкінці тижня охоплять усі…
Важлива інформація для українців, які мають борги за комуналку Багато українців через важкий час не…
Керівниця медичної служби 108-го окремого батальйону "Вовки Да Вінчі" 59-ї бригади, дівчина загиблого Героя України…
Реформа орієнтована не лише на встановлення статусу інвалідності, а й на підтримку реабілітації та відновлення…
Студентам відмінили відстрочки - хто потрапляє під мобілізацію Як стало відомо, що деяким студентам відмінили…