facebook

Хто ходить до церкви — довше живе!

Дослідження Гарвардського університету, що тривають уже 16 років, показують, що ходіння до храму та участь у релігійних урочистостях подовжує життя аж на 33 %.

Результати досліджень були нещодавно опубліковані. Учені Гарвардського університету проаналізували дані стосовно життя 74 534 жінок, які у 1992-2012 роках брали участь у Nurses’ Health Studies. Жодна з жінок-учасниць дослідження на 1992 рік не хворіла хворобами системи кровообігу чи раком. Усі учасниці відповідали на запитання стосовно дієти і здоров’я, а також стосовно участі у релігійних обрядах.

З’ясувалося, що у жінок, які брали участь у релігійних обрядах, ризик завчасної смерті склав на 33 % менше. — Як виявляється, найбільшим пропагандистом здорового способу життя є настоятель парафії, який заохочує своїх парафіян до близькості з Ісусом та до участі в богослужіннях, — каже о. Славомир Абрамовскі, настоятель парафії св. Йоана Павла ІІ у Варшаві, лікар за першою освітою.

Результати дослідження однозначно стверджують, що протягом 16 років його тривання зафіксовано на 33% менше ризику смерті у жінок, які до церкви ходили, порівняно з тими, що до церкви не ходили. Релігійні жінки узагалі рідше помирали від порушень кровообігу та від раку. Дослідження також показало більший оптимізм жінок, які ходять на богослужіння, і меншу піддатливість депресіям. — Досі всі гадали, що, заохочуючи ходити до храму, я їх запрошую тільки до життя вічного.

Тепер же медицина довела, що я також і пропагандист здорового способу життя, — коментує о. Абрамовскі. — Хто з лікарів, моїх колег за фахом, може похвалитися такою результативністю у профілактиці захворювань кровоносної системи та раку? Це одне з наймасовіших досліджень такого плану. Серед згаданих 74 534 жінок за 16 років зафіксовано 13 537 смертей, зокрема 2 721 — від серцево-судинної недостатності та 4 479 — від раку.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Після тривалого з’ясування перемінних та головної причини ризику стало видно, що жінки, які брали участь у богослужіннях частіше, ніж раз на тиждень, дали на 33% менший відсоток смертності. Результати досліджень, проваджених Гарвардський університетом, були опубліковані в одному з найпрестижніших медичних видань світу — JAMA Internal Medicine. «Релігія та духовність можуть бути недооціненим медициною чинником у тому, щоб лікарі могли відповідно діагностувати своїх пацієнтів», — пишуть автори дослідження на сайті The Jama Network.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...