Уряд Франції надасть фінансову і технічну допомогу Україні для реалізації проекту з розміщення сонячних електростанцій потужністю 1200 МВт в зоні відчуження Чорнобильської АЕС. Про це на своїй сторінці в соцмережі Facebook за підсумками переговорів з тимчасовим повіреним Франції в Україні Крістофом Ле Риголером повідомив профільний віце-прем’єр-міністр Володимир Кістіон.
«Є принципова згода уряду Франції виділити фінансування, щоб допомогти Україні в розробці техніко-економічного обґрунтування для проекту будівництва сонячних електростанцій в зоні відчуження. Загальне бачення проекту буде розроблено за допомогою французьких фахівців до кінця цього року», – написав він.
Також Кістіон повідомив, що держкомпанія-оператор об’єднаної енергосистеми «Укренерго» до жовтня 2017 року вивчить технологічні та економічні аспекти та розробить схему електромереж в зоні відчуження для забезпечення підключення потужностей сонячної енергетики в обсязі до 1200 МВт. «Ми єднаємо результати досліджень (електростанцій та енергомереж – Ред.), викладені в обох документах із тим, щоб ефективно реалізувати найважливіший для країни проект, який дозволить втричі збільшити загальний обсяг сонячної генерації в Україні», – додав Кістіон.
Нагадаємо, наприкінці серпня минулого року Держагентство з управління зоною відчуження повідомило про намір передати в оренду 3,38 га землі на 49 років під будівництво сонячної електростанції. Вартість об’єкта оренди без урахування ПДВ становить 6,2 млн грн. Після цього агентство опублікувало презентацію розробки проекту будівництва сонячних електростанцій в Чорнобильській зоні Chornobyl Solar в 10-кілометровій зоні АЕС на площі 2,5 тис. га.
Згідно з презентаційними матеріалами, будувати сонячні електростанції планується в 10-кілометровій зоні в напрямку на південь від Чорнобильської АЕС. Готуються для будівництва ділянки розташовані поблизу доріг і ліній електропередач. Сонячне випромінювання на території складає 1300 кВт-год на 1 кв. м. Зазначається, що до існуючої інфраструктури можна підключити 200 МВт генеруючих потужностей. При вкладенні засобів в розширення інфраструктури потужності підключення можна збільшити до 1200 МВт.
26 квітня міністр екології Остап Семерак заявив, що українська компанія вже розпочала будівництво невеликої сонячної електростанції в зоні відчуження. В кінці липня у Фонді держмайна повідомили про наміри здати в оренду на 40 років частина споруд площею 2,5 млн кв. м на території ЧАЕС для будівництва сонячної електростанції потужністю 100 МВт.
Обвал гривні? Експерти спрогнозували, скільки невдовзі коштуватиме долар. Здорожчання готівкового долара очікується вже до кінця…
У 2025 році чорнобильці зможуть отримати надбавки до пенсій в розмірі 2361 грн. Про це…
В Україні вже почали вручати повістки через пошту. Але суттєве покращення мобілізаційного процесу поки не…
Погода у грудні в Україні дійсно дивує. Спершу сонячно, потім захурделить чи заллє дощами. З…
Нововведення обіцяють принести значні зміни, які позитивно позначаться на кожній родині та допоможуть виховувати нове…
Недотримання цієї вимоги може призвести до неприємних наслідків, включаючи повернення незаконно виплачених коштів Для багатьох…