facebook

Чому зростає євро і що чекати від долара? Експерти розповіли всю правду про валюту. Діставайте гривню з під матраців!

Влітку в Україні традиційно стабілізується курс національної валюти. Сезонний фактор зміцнення гривні виникає через посівної (аграрії завозять в країну валюту) і традиційно високі експортні виручек, переає Корупція. Інфо

У цьому році з’явився додатковий фактор для ревальвації гривні по відношенню до американської валюти. Політична дестабілізація в США, скандали навколо президента Дональда Трампа привели до ослаблення долара на валютних ринках.

Курс американської валюти по відношенню до гривні стабільно повзе вниз, в той же час євро в цьому році додало в ціні майже 70 копійок. Що буде з гривнею в останній місяць літа.

Що відбувається з курсом євро

Головна причина зростання євро в Україні – зміцнення європейської валюти по відношенню до американської. Як зазначає старший аналітик “Альпарі” Вадим Іосуб, в цьому році пара долар / євро виросла з 1, 03 до 1, 19 – долар “втратив” у ціні майже 15%.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Таку тенденцію пояснюють кілька факторів. По-перше, європейська економіка зростає швидше, ніж прогнозували експерти, а американська – навпаки. Також на курс долара впливає політична ситуація в США. Наприклад, в квітні після інтерв’ю американського президента виданню TWSJ, в якому він заявив, що “наш долар занадто сильний”, курс американської валюти на азіатських ринках просів до рекордної за півроку відмітки і опустився з 111 до 108, 7 японської єни.

 

На початку цього тижня євро в Україні продавалося по 30, 67 гривень, на даний момент офіційний курс стабілізувався на позначці в 30,14 гривень. “Подальша поведінка курсу євро в Україні буде і надалі повністю залежати від коливань європейської валюти до долара. Вельми вірогідна корекція євро після настільки тривалого зростання, і це означає, що євро може подешевшати восени до 28, 5-29 гривень”, – пояснює Вадим Іосуб.

До слова, курс євро в Україні піднімався вище 30,7 гривень тільки в лютому-березні 2017 року. Тоді був зафіксований історичний максимум – європейська валюта продавалася по 31,41 гривні.

Що буде з курсом долара

У той же час з доларом в Україні йдуть справи інакше. Стабільне зміцнення гривні по відношенню до американської валюти почалося на початку літа і продовжується до цих пір. В “Альпарі” прогнозують, що до кінця серпня долар буде продаватися по 25,7 гривень.

“Ми очікуємо продовження помірного зміцнення гривні в серпні, і цей місяць вона проведе в діапазоні 25, 5-26, 0 гривень за долар, найбільш ймовірний курс на безготівковому ринку до кінця місяця – 25, 7 гривень”, – впевнені аналітики компанії.

Стабільний курс гривні по відношенню до долара, впевнений Вадим Іосуб, протримається як мінімум до кінця літа. Починаючи з вересня і до кінця року очікується плавне зростання долара до 26,5 – 27 гривень. Девальвацію гривні прогнозують також і в Кабміні. Так, згідно з бюджетною резолюцією, долар буде дорожчати наступні три роки. У наступному році його вартість підніметься до 27 гривень, а в 2019-му – вже до 30, 5 гривень.

Відзначимо, що від вартості американської валюти залежить рівень інфляції в Україні. За оцінками експертів, четверта частина споживчого кошика українця – імпортні товари, в тому числі і енергетичні ресурси. Від курсу долара залежать вартість газу, бензину. При цьому ціни на бензин закладають в витрати на транспортування товарів. В Україні до долара “прив’язані” ціни на техніку, квартири на вторинному ринку, автомобілі і тд.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...