13 серпня – велике свято перед Успенським постом. Що КАТЕГОРИЧНО заборонено робити у ЦЕЙ день, щоб потім не страждали нащадки усе життя

Цей день відомий як заготовини перед Успенським постом, який проходить з 14 по 27 серпня, передает Коррупция.Инфо

Популярное: Проклята Вишнівка: в селі зґвалтували ще одну жінку і викинули у канаву. Правоохоронці намагаються приховати сенсаційні факти

13 серпня церква вшановує пам’ять Євдокима Каппадокіяніна, який проживав на території Малої Азії в IX столітті. Народився він у родині досить заможній, батьки Євдокима були глибоко віруючими людьми. З дитинства він теж відрізнявся слухняністю і праведністю. В юності він вирішує дати обітницю безшлюбності і уникає спілкування з жінками настільки, що намагається не дивитися на них.

Бесіди вів виключно з власною матір’ю. Цнотливе життя Євдокима було оцінене імператором, який призначив Євдокима правителем на території Харсіанской області. Євдоким свої обов’язки виконував сумлінно, намагався керувати людьми справедливо, дбав про вдів і сиріт, ставав на захист скривджених.

Згідно з переказами, непорочне життя Євдокима було угодне Богові, і він покликав його на небеса у віці 33 років. Після смерті праведника біля його труни стали відбуватися різноманітні чудеса, зокрема, хворі отримували зцілення. Через кілька місяців, відкривши труну, виявили нетлінні мощі святого, які пахли.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Євдокима вшановують як покровителя дому та сім’ї. Багато в чому це обумовлено тими відносинами, які склалися у Євдокима з батьками.

У цей день кланялися бороні — дякували їй за допомогу, приводили в порядок, очищали від землі і налиплого сміття, ставили під навіс. Обов’язково треба було поговорити з нею і подякувати за допомогу. У цей день починали збирати першу ріпу — селянську годувальницю, яку їли сирою, в’яленою, пареною, робили квас, варили кашу і пекли пироги.

Цей день відомий як заговини перед Успенським постом, який проходить з 14 по 27 серпня. Взагалі ж, сам по собі Успенський піст не можна вважати голодним – в цей період з’являлася велика кількість ягід, тому селяни харчувалися досить різноманітно. Оскільки пост припадав на літній період, можна було урізноманітнити раціон великою кількістю продуктів. Так, люди до 13 серпня їли овочі, плоди та ягоди, випікали хліб з нового врожаю.

Прикмети 13 серпня:

Якщо павутина полетіла — сонячна погода протримається ще довго.

Якщо пішов парний (густий, білий) туман над лісом — йди за грибами.

annashchesna

Recent Posts

Новообраний митрополит єпархії УГКЦ завів мову про єднання з ПЦУ, а також прямо сказав, що думає про московську церкву

У грудні Тернопільсько-Зборівську архиєпархію Української греко-католицької церкви очолив митрополит Теодор Мартинюк. В інтерв’ю Суспільному він…

26 хв. ago

Долар та євро давлять на психіку: банки та обмінки змінили курс валют

Валютні курси, що встановлені Національним банком України на сьогодні, 24 грудня, мають наступні показники: курс…

1 годину ago

Безкоштовні сертифікати від АТБ: хто і як може отримати і на що обміняти

Хто з українців може отримати гуманітарну допомогу Українці можуть отримати гуманітарну допомогу у мережі відомих…

2 години ago

Мобілізація з 18: проєкт закону вже у Раді – подробиці

Представник 17 Полтавської бригади Сергій Лунич заявив, що проєкт закону про зниження призовного віку з…

3 години ago

“Масштабна втрата бронювання і посилення мобілізації, відстрочку збережуть ці групи чоловіків”: мобілізація з 1 січня, ТЦК

В умовах воєнного стану в Україні питання мобілізації працівників набуває критичного значення. Законодавство визначає чіткі…

7 години ago

“Радісна звістка для пенсіонерів в Україні, пенсія стане несподіванкою для цих літніх українців у 2025 році”: чекає сюрприз

Наступного року, а саме в березні, для літніх українців проведуть індексацію пенсій. Фахівець розповіла, на…

9 години ago